خبر خوش خزعلی برای بانوان تولیدکننده/جزئیات یک بسته حمایتی

کدخبر: ۶۴۹۲۴۴
اقتصادنیوز: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با نگاه مثبت دولت سیزدهم، بسته حمایت از تولیدکنندگان به مناسبت هفته تولید و تجارت در اختیار این قشر قرار می‌گیرد.
خبر خوش خزعلی برای بانوان تولیدکننده/جزئیات یک بسته حمایتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی روز شنبه در نشستی با بانوان تولیدکننده، صنعتگر و بازرگان کشور ضمن تسلیت شهادت رئیسی و هیات همراه، از خداوند خواست در پی این حادثه به مردم کشور صبر و آرامش عطا کند.

وی با اشاره به مشکلات و موضوعات زنان در زمینه تولید و صادرات اظهار داشت: گاهی با یک تغییر در دستور العمل و آیین‌نامه، مشکلات بسیاری از تولیدکنندگان رفع و گره‌ها باز می‌شود و شاهد سرعت بیشتری در تولید خواهیم بود.

خزعلی افزود: شناسایی عواملی که موجب می شود تولید و صادرات کُند پیش رود، بسیار مهم است و با شناسایی نیازهای بانوان مولد، بسته حمایتی از تولیدکنندگان تهیه و ارائه می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی خانواده و فرهنگ عامه گفت: برای کار در حوزه کارآفرینی و تولید بانوان، فرهنگ‌سازی ضروری است.

وی با بیان اینکه کسب و کار خانواده محور را از ابتدای دولت سیزدهم در دستور کار قرار دادیم، افزود: کارهای خوبی در حوزه فضای مجازی و تولیدکنندگان برای بانوان انجام شده است و امیدواریم در بسیاری از این حوزه‌ها در دنیا پیش‌قدم باشیم.

خزعلی ادامه داد: مسأله فروش محصولات از موضوعات مهم تولیدات خانگی و کارگاه‌های زنان است و باید حتما به فکر بازار فروش در سایر کشورها از جمله کشورهای همسایه یا کشورهایی که دارای ارتباط مناسبی با ایران هستند، باشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت شغل منعطف برای بانوان تاکید کرد: حتما در بسته‌های حمایتی برای تولیدکنندگان باید شغل منعطف مورد توجه قرار گیرد و تولیدکنندگانی که دارای فرزند هستند از حمایت ویژه بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که برای تسهیل کار تولیدکنندگان در دست اجرا است، گفت: کشت فراسرزمینی که برخی بانوان مطرح کردند از مواردی است که دولت به دنبال آن است همچنین حضور در نمایشگاه‌ها در دستور کار قرار دارد که با توجه به هزینه های موجود، تلاش می شود تخفیفاتی به منظور حمایت از تولیدکنندگان داده شود.

به گفته خزعلی، یکی از مشکلات عمده بانوان در کسب و کار خانگی دریافت مجوز سیب سلامت است که باید به حل این مساله در بسته حمایتی پرداخته شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی