استرداد کلاهبردار ۷۰۰ هزار دلاری به کشور+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۹۴۲۷
اقتصادنیوز :رئیس پلیس بین‌الملل از استرداد متهم تبعه خارجی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۷۰۰ هزار دلار به کشور صادرکننده اعلان قرمز خبر داد.
استرداد کلاهبردار ۷۰۰ هزار دلاری به کشور+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  سردار مجید کریمی، رئیس پلیس بین‌الملل فراجا اظهار کرد: تبعه خارجی ساکن ایران که به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 700 هزار دلار و تحت پیگرد مقامات قضایی یکی از کشورهای همسایه بود، پس از بازداشت در کشورمان، تحویل ماموران پلیس کشور صادرکننده اعلان قرمز شد.

وی در تکمیل این خبر گفت: اینترپل کشور شاکی ضمن اعلان قرمز صادره، با ارسال مکاتبات جداگانه‌ای به پلیس بین‌الملل فراجا، خواستار استرداد وی به کشورش شده بود و از سویی مقامات قضایی آن کشور نیز مدارک استرداد متهم را از مجاری دیپلماتیک به قوه قضاییه ارسال و درخواست همکاری در استرداد متهم را کرده بودند.

این مقام انتظامی در تشریح این خبر اظهار کرد: با بررسی به عمل آمده و محرز بودن ورود متهم به کشور، مراتب به مراجع انتظامی و قضایی به منظور شناسایی و انجام اقدامات قضایی بایسته منعکس شد.

خبر مرتبط
صدور کیفرخواست برای یک خانواده کلاهبردار+ جزئیات

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست برای اعضای یک خانواده خبر داد که وعده پیش‌فروش خودرو و پرداخت سود، ۷۹۷ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: پس از شناسایی این متهم در کشورمان و بازداشت وی در تهران توسط ماموران انتظامی، متهم به مراجع قضایی دلالت که پس از رسیدگی، نهایتاً دادگاه رأی به استرداد متهم به کشور شاکی را صادر کرد.

خبر مرتبط
دستگیری کلاهبردار سایبری ۱۵ ساله در البرز / سرقت اطلاعات بانکی ۱۳۰۰ نفر!

اقتصادنیوز: فرمانده انتظامی البرز از دستگیری یک فیشینگ کار و کلاهبردار سایبری ۱۵ ساله که اقدام به سرقت اطلاعات بانکی حدود ۱۳۰۰ نفر از کاربران کرده بود، خبر داد.

سردار کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای رای مراجع قضایی، موضوع استرداد متهم به اینترپل کشور موصوف اعلام و پس از هماهنگی های پلیسی دو کشور، متهم تحویل ماموران بدرقه اعزامی آن کشور شد و در نهایت از طریق مرز بین‌المللی فرودگاه امام خمینی(ره)  از کشور مسترد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی