خط و نشان مدودف برای ناتو/اگر حمله کنید جنگ جهانی آغاز خواهد شد

کدخبر: ۶۴۹۴۹۷
اقتصادنیوز: معاون شورای امنیت روسیه اظهار داشت: اگر مواضع روسیه در اوکراین توسط سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هدف گرفته شود، جنگ جهانی آغاز خواهد شد.
خط و نشان مدودف برای ناتو/اگر حمله کنید جنگ جهانی آغاز خواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت روسیه در سخنانی خطاب به آمریکا و لهستان هشدار داد که استفاده از تسلیحات علیه اهداف روسی می تواند منجر به جنگ جهانی شود.

خبر مرتبط
تمرین جنگ ترکیبی علیه مسکو در زمین کی یف/ دست ناتو رو شد

اقتصادنیوز: نماینده ویژه کرملین برای همکاری‌های بین‌المللی در امنیت اطلاعات و مدیر بخش امنیت اطلاعات بین‌المللی وزارت خارجه روسیه گفت: ناتو در حال تشکیل شبکه‌ای از آزمایشگاه‌های سایبری در امتداد مرزهای روسیه در استونی، لتونی، فنلاند و رومانی است.

از زمان جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، تنش‌ها بین روسیه و لهستان به عنوان یک عضو ناتو افزایش یافته است. در اوایل ماه جاری، آندری ژینا، معاون وزیر امور خارجه لهستان، گفت که کشورش ممکن است می‌تواند هدف موشک‌های روسیه قرار گیرد.

اوایل این هفته یک رسانه اوکراینی گزارش داد که لهستان در حال بررسی تصمیم سرنگونی موشک های روسی است. ورشو گفته است که موشک‌های روسیه که به سمت غرب اوکراین شلیک شده‌اند بارها وارد حریم هوایی این کشور شده‌اند، اما مسکو گفته است که این اتفاق تصادفی بوده است.

خبر مرتبط
درخواست ناتو برای لغو محدویتهای تسلیحاتی اوکراین

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از متحدان اوکراین خواست محدودیت‌هایی را که بر استفاده از تسلیحات آنها در حمله به خاک روسیه اعمال شده، لغو کنند.

روز شنبه، رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه لهستان، در گفت‌وگو با روزنامه گاردین اظهار داشت که ایالات متحده به روسیه گفته است که اگر از تسلیحات هسته‌ای استفاده کند، آمریکا پاسخ خواهد داد.

دیمیتری مدودف، روز یکشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به این مصاحبه واکنش نشان داد و گفت که اگر آمریکایی‌ها مواضع مسکو در اوکراین را نابود کنند، شاهد شروع یک جنگ جهانی خواهیم بود.

مدودف نوشت: «همتای لهستانی بلینکن ظاهرا تصمیم گرفته است اربابان خود را بترساند. او گفته است: آمریکایی‌ها به روس‌ها گفته‌اند که اگر بمب هسته‌ ای منفجر کنید، حتی اگر کسی را نکشد، ما تمام مواضع روسیه در اوکراین را با سلاح‌های متعارف نابود می‌کنیم.»

مدودف پیامش را این طور ادامه داد: «اول اینکه، یانکی‌ها تاکنون دقیقاً چنین چیزی نگفته‌اند، زیرا محتاط‌تر از لهستانی‌ها هستند. دوم اینکه، حمله آمریکایی‌ها به اهداف ما به معنای آغاز جنگ جهانی است و وزیر خارجه، حتی کشوری مانند لهستان، باید این را درک کند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی