رایزنی تلفنی السودانی با گوترش/تاکید بر ضرورت توقف فوری نسل‌کشی در غزه

کدخبر: ۶۴۹۵۰۴
اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق در گفت‌وگوی تلفنی با دبیرکل سازمان ملل متحد بر ضرورت توقف فوری نسل‌کشی و کشتار دسته جمعی در نوار غزه تاکید کرد.
رایزنی تلفنی السودانی با گوترش/تاکید بر ضرورت توقف فوری نسل‌کشی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دفتر نخست وزیری عراق از تماس تلفنی دبیرکل سازمان ملل متحد با محمد شیاع السودانی خبر داد.

خبر مرتبط
درخواست السودانی از گوترش درباره فعالیت یونامی در عراق

اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق در نامه‌ای به گوترشف دبیرکل سازمان ملل خواستار پایان ماموریت یونامی در دسامبر سال ۲۰۲۵ شد.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد با محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق تلفنی گفتگو کرد.

طی این تماس تلفنی، اوضاع فاجعه بار نوار غزه در سایه  ادامه تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی و پیامدهای آن برای غیرنظامیان بی دفاع که با جنایت نسل کشی و کشتار دسته جمعی روبرو هستند، مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این بیانیه، نخست وزیر عراق بار  دیگر تاکید کرد که قدرتهای بزرگ و سازمانهای بین المللی باید به وظیفه انسانی، اخلاقی و قانونی خود برای توقف تجاوزات اشغالگران و حمایت از مردم فلسطین و تضمین حقوق تاریخی آنها عمل کنند.

السودانی همچنین در این گفتگوی تلفنی که روابط میان عراق و سازمان ملل و ابعاد مختلف همکاری در زمینه های مختلف بررسی شد، به پایان یافتن ماموریت دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق اشاره و از تلاشهای این سازمان و دفتر آن موسوم به یونامی تقدیر کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و شاخص‌ها رشد اندکی را ثبت کردند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی