اعتراض بورل به سرپیچی رژیم صهیونسیتی از حکم دادگاه لاهه

کدخبر: ۶۴۹۵۴۴
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار اقدامی در خصوص بی‌توجهی رژیم صهیونیستی به دستور عالی‌ترین دادگاه سازمان ملل شد.
اعتراض بورل به سرپیچی رژیم صهیونسیتی از حکم دادگاه لاهه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله کوتاهی در وبسایت اتحادیه اروپا نوشت که بی‌توجهی به دستورات عالی‌ترین دادگاه سازمان ملل به ارزش‌های اتحادیه اروپا و جایگاه بین‌المللی آن لطمه می‌زند و موقعیت آن را در مورد مسائل دیگر از جمله جنگ اوکراین تضعیف خواهد کرد.

به گزارش الجزیره، بورل در ادامه مقاله خود نوشت که اگر یکی از طرف‌ها از تصمیم دادگاه راضی نباشد می‌تواند درخواست تغییر رای را ارائه کند، اما نباید آن را نادیده بگیرد.

بورل در انتها خواستار اقدام اتحادیه اروپا در این خصوص شد و نوشت: «زمان آن فرا رسیده است که اتحادیه اروپا در مقابل یک وضعیت فاجعه‌بار با وسعت بی‌سابقه مسئولیت‌های خود را بپذیرد. ما باید اقدام کنیم. اعتبار اخلاقی و سیاسی ما در خطر است». 

گفتنی است، دادگاه لاهه که رکن قضایی اصلی سازمان ملل است، روز جمعه در حکمی صراحتا به اسرائیل دستور داد تا فورا حملات به شهر رفح در جنوب غزه را متوقف کند. با این حال رژیم صهیونیستی به طور واضح این دستور را نادیده گرفته و از روز جمعه تا کنون چندین دور حملات همزمان علیه نقاط مختلف در غزه (از جمله رفح) ترتیب داده است. 

منابع ابتدای روز یکشنبه اعلام کردند که طی ۴ حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی و شلوغ در رفح، دست کم ۱۱ فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی