واکنش چین به حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در رفح

کدخبر: ۶۴۹۹۱۵
اقتصادنیوز: چین با ابراز نگرانی عمیق در مورد حمله هوایی مرگبار رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح در جنوب نوار غزه، از این رژیم خواست تا دستور دیوان بین‌المللی دادگستری را به‌طور مؤثر اجرا کند و به عملیات نظامی خود پایان دهد.
واکنش چین به حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در رفح

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایسنا، «مائو نینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: دستور سوم دیوان بین‌المللی دادگستری که اقدامات موقت در رابطه با درگیری اسرائیل و فلسطین است، صراحتا خواستار توقف همه عملیات‌های نظامی است.

به نقل از آناتولی، وی با تاکید بر اینکه دستور دیوان بین‌المللی دادگستری نشان‌دهنده تمایل فوری جامعه بین‌المللی برای آتش‌بس، حفاظت از غیرنظامیان و کاهش بحران انسانی در غزه است، عنوان کرد: این دستور باید در اسرع وقت به طور موثر اجرا شود.

جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌ غرب شهر رفح بمباران کردند. در این جنایت تا این لحظه بیش از ۴۵ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. جست‌وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.

در میان تداوم محکومیت جهانی برای کشتار یکشنبه شب اشغالگران در رفح، ارتش اشغالگر بامداد امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بمباران این منطقه را از سرگرفت و در نتیجه گلوله‌باران چادرهای آوارگان و محله تل السلطان توسط توپخانه رژیم صهیونیستی، ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیدند.

این در حالیست که پس از جنایت اشغالگران در رفح و هدف قرار دادن آوارگان در اردوگاهی در غرب این شهر در روز یکشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ژستی انسان‌دوستانه گفت این حمله «اشتباه غم‌انگیزی» بود!

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه شامگاه یکشنبه اعلام کرد هیچ بیمارستانی در رفح وجود ندارد که بتواند قربانیان «کشتار صهیونیست‌ها» علیه آوارگان غرب این شهر را در خود جای دهد. هلال احمر فلسطین نیز تاکید کرد که بمباران رژیم صهیونیستی منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم در منطقه‌ای امن در نزدیکی شهر رفح شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی