بیانیه مهم حماس درباره حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۴۹۹۲۵
اقتصادنیوز: جنبش حماس در بیانیه‌ای در آستانه آغاز نشست امروز (سه‌شنبه) شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی وضعیت «رفح» در پی کشتار اشغالگران در اردوگاه آوارگان فلسطینی، خواستار عمل کردن این نهاد بین‌المللی به مسئولیت‌های خود شد.
بیانیه مهم حماس درباره حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: ما از جامعه بین‌المللی و شورای امنیت می‌خواهیم اقدامات عملی و فوری برای توقف تجاوزات روزافزون به شهر رفح انجام دهند؛ شهری که در معرض بمباران وحشیانه صهیونیست‌ها قرار گرفته و خانه‌ها و چادرهای آوارگان در مناطق مختلف هدف قرار می‌گیرند.

خبرگزاری شهاب گزارش داد؛ حماس تاکید کرد: ما از شورای امنیت می‌خواهیم در قبال بی‌اعتنایی رژیم جنایتکار صهیونیستی به تصمیم دیوان بین المللی دادگستری که دستور توقف فوری تجاوز به رفح را در این شهر صادر کرده است، به مسئولیت‌های قانونی و اخلاقی خود عمل کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما نسبت به تشدید فاجعه انسانی و بهداشتی در شهر رفح با توجه به حمله ارتش جنایتکار صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در این شهر که باعث از کار افتادن اکثر آنها شده است، هشدار می‌دهیم.

این بیانیه پس از آن صادر شد که منابع دیپلماتیک امروز از برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در ساعت ۱۹ روز سه‌شنبه به وقت گرینویچ (۲۲:۳۰ به وقت تهران) در پشت درهای بسته و با موضوع حملات رژیم صهیونیستی به رفح خبر دادند.

منابع خبری پیش تر گزارش داده بودند که الجزایر به دنبال کشتار و جنایت دشمن صهیونیستی در رفح که به شهادت ده‌ها آواره فلسطینی منجر شد، خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت شده است.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب یکشنبه (ششم خرداد) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه حدود ۴۵ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

این حمله درحالی انجام شد که دیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه (چهارم خرداد) با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری حمله رژیم صهیونیستی به رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین‌المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین‌المللی همراه شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی