فوری/ حماس بیانیه داد+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۹۹۴۲
اقتصادنیوز: حماس امروز (سه شنبه)در بیانیه‌ای به جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه واکنش نشان داد.
فوری/ حماس بیانیه داد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این جنبش در بیانیه خود آورده است: تداوم جنایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن چادرهای آوارگان در غرب رفح و اقدام این رژیم در به چالش کشیدن حکم دیوان بین‌المللی دادگستری، جهانیان را در برابر مسئولیت قانونی-اخلاقی خود قرار داده است تا با این سیاست جنایتکارانه، عطش قتل و کشتار و زیر پاگذاشتن همه ارزش‌های انسانی و قطعنامه‌های بین‌المللی توسط رژیم صهیونیستی مقابله کنند.

حماس همچنین تأکید کرد که جامعه جهانی، شورای امنیت و دیوان لاهه باید دست به اقدام فوری بزنند و تصمیم قاطع و روشنی برای توقف این تجاوزات و نقض آشکار قوانین بین‌المللی اتخاذ کنند.

این جنبش همچنین بر ضرورت اتخاذ تصمیم جامعه جهانی برای حمایت از غیرنظامیان بی‌دفاع اعم از زنان، کودکان و سالخوردگان و مجازات جنایتکاران جنگی به دلیل ارتکاب جنایت‌های وحشیانه تأکید کرد.

ساعاتی پیش خبرگزاری فلسطینی الاقصی، تصاویر هولناکی از جنایت جدید صهیونیست ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی «المواصی» در غرب شهر رفح را منتشر کرد که بر اثر حمله هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی، دست‌کم ۲۰ فلسطینی به شهادت رسیده اند.

پیش از آن نیز وزارت بهداشت غزه صبح امروز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۴۶ نفر و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر شد.

این وزارتخانه افزود: با احتساب این آمار جدید، شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تا به امروز به ۳۶ هزار و ۹۶ نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۸۱ هزار و ۱۳۶ نفر اعلام کرد.

 ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب یکشنبه (ششم خرداد) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه حدود ۴۵ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

این حمله درحالی انجام شد که دیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه (چهارم خرداد) با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری حمله رژیم صهیونیستی به رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین‌المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین‌المللی همراه شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی