پارلمان این کشور لایحه به رسمیت شناختن کشور فلسطین را رد کرد

کدخبر: ۶۴۹۹۷۱
اقتصادنیوز: پارلمان دانمارک لایحه پیشنهاد شده از سوی احزاب چپ‌گرا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را رد کرد.
پارلمان این کشور لایحه به رسمیت شناختن کشور فلسطین را رد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پارلمان دانمارک روز سه‌شنبه باوجود تصمیم اسپانیا، ایرلند و نروژ برای تایید استقلال فلسطین، با حمایت از دیدگاه دولت این کشور مبنی بر عدم وجود شرایط لازم، لایحه به رسمیت شناختن کشور فلسطین را رد کرد.

خبر مرتبط
این کشور به طور رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

اقتصادنیوز: دولت ایرلند در جلسه امروز کابینه خود اعلام کرد که کشور مستقل فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و یک سفارتخانه در شهر رام الله افتتاح خواهد کرد.

رژیم اسرائیل که بعد از هفت ماه جنگ با حماس و کشتار غیرنظامیان در نوار غزه به طور فزاینده‌ای در سطح جهان منزوی شده، از اقدام چند کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین خشمگین شده است.

لایحه دانمارک توسط چهار حزب چپ گرای این کشور پیشنهاد شده بود.

ساشا فاکس از نمایندگان پارلمان دانمارک گفت که به رسمیت شناختن کشور فلسطین تنها راه دستیابی به صلح پایدار در خاورمیانه است.

وی در سخنانی در جلسه پارلمان دانمارک اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق سیاستمداران دانمارکی موافق هستند که بدون راه حل دو کشوری، صلح پایدار در خاورمیانه وجود نخواهد داشت.

لارس لوکه راسموسن وزیر امور خارجه دانمارک پیشتر گفته بود که دولت این کشور نمی‌تواند یک کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد زیرا این کشور یک مرجع فعال کنترل کننده بر سرزمین خود ندارد.

راسموسن در جلسه روز سه شنبه شرکت نکرد اما گفته امیدوار است که دانمارک روزی بتواند از یک کشور فلسطینی حمایت کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی