وزارت دفاع روسیه از انهدام پهپادهای اوکراینی خبر داد

کدخبر: ۶۴۹۹۸۵
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه خبر داد که ۳ پهپاد مهاجم اوکراینی در مناطق مختلف روسیه نابود شده‌اند.
وزارت دفاع روسیه از انهدام پهپادهای اوکراینی خبر داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: پهپادهای اوکراین بر فراز منطقه بلگورود و کورسک منهدم شدند.

خبر مرتبط
لهستان در انتظار غافل گیری پوتین/ برای دفع پیشروی روسیه تلاش می کنیم

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه لهستان گفت کشورش نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند، چراکه کی‌یف برای دفع پیشروی‌های روسیه تلاش می‌کند.

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه اضافه کرد: تلاش کی یف برای انجام حملات تروریستی پهپادی بر فراز منطقه بلگورود و کورسک خنثی شدند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه آمده است: ۳ پهپادهایی که کی یف با آن قصد حمله به منطقه بلگورود و کورسک را داشت، منهدم شدند؛ تلفات جانی و خسارتی هم به بار نیامد.

به گزارش وزارت دفاع روسیه، طی شب گذشته سامانه‌ های پدافند هوایی روسیه ۲ پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود و یک پهپاد را بر فراز منطقه کورسک رهگیری و منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه پیشتر هم اعلام کرده بود که سامانه پدافند هوایی مسکو، چند پهپاد ارتش کی‌یف را در منطقه بلگورود سرنگون کرد.

ضدحملاتی که کی‌ یف ماه‌ ها درباره آن تبلیغ کرده و غربی‌ ها به شدت به آن دل بسته‌ بودند، از اوایل ژوئن پیش شروع شد؛ اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که این ضدحملات راه به جایی نبرده و علاوه بر این، تلفات زیادی را هم روی دست رژیم کی‌ یف گذاشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی