گفتگوی علی باقری با وزیر خارجه ارمنستان+جزئیات

کدخبر: ۶۵۰۳۲۹
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه ایران در گفتگو با وزیر امور خارجه ارمنستان بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد.
گفتگوی علی باقری با وزیر خارجه ارمنستان+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران و آرارات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان در گفتگویی تلفنی با یکدیگر در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه رایزنی کردند.

باقری درباره این گفتگو در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: در گفتگوی تلفنی با آقای آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان از پیام‌های مقامات عالی ارمنستان و سفر نخست وزیر و ایشان به تهران برای ادای احترام به شهدای خدمت تشکر کردم.

وی افزود: همچنین بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی است، تأکید کردم.

پیشتر نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان که برای حضور در مراسم تشییع شهید آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور فقید جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده بود، در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، به نمایندگی از دولت و ملت این کشور، این ضایعه را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ملت ایران تسلیت گفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار ضمن قدردانی از ابراز همدردی نخست وزیر ارمنستان، به مشترکات تاریخی و جغرافیایی و منافع مشترک ایران و ارمنستان اشاره کردند و گفتند: سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش روز افزون روابط با ارمنستان، تحت هدایت آقای مخبر ادامه پیدا خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید نخست وزیر ارمنستان مبنی بر راهبردی بودن روابط دو کشور افزودند: تأکید اینجانب مبنی بر گسترش همکاری‌ها ناظر بر راهبردی بودن روابط است اما مهم این است که روابط ایران و ارمنستان مخالفینی دارد که بر همین اساس باید مسایل مربوط به دو کشور با دقت و مراقبت انجام شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: رئیس جمهور فقید ما نسبت به مسائل مرزی مربوط به ارمنستان  و حوادث اطراف این قضیه، بسیار حساس بود و باید این حساسیت‌ها و مراقبت‌ها همچنان لحاظ شوند و ما باید خودمان بتوانیم منافع خود را تأمین کنیم.

آقای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار گفت: ما از شنیدن خبر درگذشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران و همراهان ایشان در سانحه هوایی شوک‌زده شدیم و در بهت هستیم اما همانگونه که حضرتعالی گفتید، مطمئنیم که تحت هدایتها و رهبری شما خللی در امور ایران به‌وجود نخواهد آمد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی