حذف مطالب ضدصهیونیستی از کتاب‌های درسی این کشور

کدخبر: ۶۵۰۳۳۷
اقتصادنیوز: یک موسسه بین‌المللی پس از بررسی کتب درسی عربستان تایید کرد که این کشور مطالب ضد صهیونیستی در کتب مدرسه‌ای خود را حذف کرد.
حذف مطالب ضدصهیونیستی از کتاب‌های درسی این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، تحقیقاتی که توسط موسسه نظارت بر صلح و تساهل فرهنگی در آموزش مدارس (IMPACT-se)، یک سازمان تحقیقاتی بین المللی منتشر شد، نشان داد که عربستان سعودی تمام مطالب ضد صهیونیستی را از کتاب‌های درسی خود حذف کرده است.

براساس گزارش مونت کارلو، به گفته محققان این تحقیقات، برنامه‌های درسی عربستان شاهد «کاهش قابل توجهی» در محتوای ضد اسرائیلی بود، زیرا تعریف صهیونیسم به عنوان یک جنبش اروپایی نژادپرستانه حذف شد و دیگر حضور صهیونیست‌ها در منطقه را انکار نمی‌کند. 

این مطالعه همچنین به حذف کلمه فلسطین از نقشه‌های سرزمین‌های اشغالی و همچنین حذف یا تغییر تفسیر‌های مربوط به جهاد اشاره کرد که سال‌هاست در کتب درسی عربستان وجود داشته است.

به گفته مارکوس شیف، مدیر عامل مؤسسه نظارت بر صلح و تساهل فرهنگی در آموزش مدارس، برنامه درسی عربستان سعودی برای سال تحصیلی ۲۰۲۳/۲۴ گام دیگری در جهت تبدیل برنامه درسی مورد نظر این سازمان غربی برداشته اشت.

شیف افزود که با توجه به اینکه صهیونیسم ستیزی از کتاب‌های درسی حذف شده است، دلگرم کننده است که طراحان برنامه درسی سعودی بازنگری‌های بیشتری انجام داده‌اند که اسرائیل را با دید مثبت تری نشان می‌دهد. 

پس از سخنان این فرد، صفحه صهیونیستی «اسرائیل بالعربیه» در پلتفرم ایکس از اظهارات او استقبال و اقدام به بازنشر آنها کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی