چند نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند+آمار

کدخبر: ۶۵۰۳۳۸
اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: تا الان ۳ داوطلب دارای شرایط قطعی ثبت‌نام بودند و ثبت‌نام از آن‌ها قطعی شده است.
چند نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند+آمار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور بعد از ظهر پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ در نخستین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری درجمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور گفت: فرآیند ثبت نام امروز از ساعت ۸ صبح آغاز شد و مطابق قانون بصورت حضوری و بر اساس مواد قانونی ۳۵ و ۵۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری و همچنین مصوبه ابلاغی شورای نگهبان مقر  شد داوطلبانی که دارای شرایط هستند در بخش بررسی مدارک‌شان بررسی شود و چنانچه دارای شرایط بودند، مطابق با قانون ثبت‌نام قطعی از آنها انجام شود.

وی افزود: بر همین اساس همکاران من در ستاد انتخابات کشور از ساعت ۸ صبح امروز میزبان برخی از داوطلبان بودند و این فرآیند تا ساعت ۱۸ امروز ادامه خواهد داشت و تا ۱۴ خرداد از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر در خدمت داوطلبان خواهیم بود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان این‌که «تا الان ۳ داوطلب دارای شرایط قطعی ثبت‌نام بودند و ثبت‌نام از آن‌ها قطعی شده است»، عنوان کرد: امسال برعکس ادوار گذشته،به جهت این‌که تدبیر خوبی در خصوص شرایط داوطلبان صورت گرفته است، کسانی که دارای شرایط سنی ۴۰ تا ۷۵ سال و مدرک فوق‌لیسانس و بالاتر و همچنین سابقه ۴ سال مدیریت کلان کشور را دارند و همینطور فاقد سوءسابقه و پیشینه هستند می‌توانند برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کنند و ما در ستاد انتخابات کشور بصورت دقیق مدارک مربوطه را توسط همکاران حقوقی وزارت کشور بررسی می‌کنیم و چنانچه دارای شرایط باشند به سالن اصلی ثبت‌نام هدایت می‌شوند و ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

اسلامی تاکید کرد: توصیه من به داوطلبان دارای شرایطی که در اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات کشور آمده این است که حتما طی امروز و فردا به دلیل این‌که ازدحام کمتری وجود دارد مراجعه داشته باشند؛ چراکه موکول کردن ثبت‌نام به روزهای پایانی ممکن است، موجب ازدحام و  اذیت آن‌ها شود. همچنین داوطلبان باید  اصل مدارک خواسته شده و همچنین گواهی سوء پیشینه و همچنین مدارکی برای احراز شرط سابقه مدیریت را همراه خود داشته باشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی