پرونده اعتبارنامه این 2 نماینده مجلس بسته شد

کدخبر: ۶۵۰۳۴۸
اقتصادنیوز: عضو هیات رئیسه مجلس گفت که با توجه به تائید اعتبارنامه تمامی منتخبان در مجلس، پرونده بررسی اعتبارنامه تاج‌گردون و شریعتی بسته شد و آن‌ها نماینده مجلس شورای اسلامی تلقی می‌شوند.
پرونده اعتبارنامه این 2 نماینده مجلس بسته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،غلامرضا نوری با اشاره به  تائید اعتبارنامه ۲۹۰ منتخب مجلس دوازدهم  در جلسه علنی امروز گفت: اعتبارنامه تمامی منتخبان در مجلس تائید شد و آن‌ها نماینده مجلس به شمار می‌آیند.

وی درباره تجربه مشابه رخ دادن این اتفاق درباره اعتبارنامه تاج گردون در مجلس یازدهم گفت: آن زمان آیین‌نامه به درستی اجرا نشد؛ در مجلس یازدهم اعتبارنامه آقای تاج گردون در شعبه مربوطه تائید شد پس دیگر دلیلی برای ارجاع به کمیسیون تحقیق وجود نداشت؛ لذا در اینجا اشتباهی صورت گرفت.

این نماینده مجلس گفت: اشتباه بعدی در مجلس یازدهم این بود که به جای قرائت گزارش کمیسیون، اعتبارنامه به رای گذاشته شد؛ لذا دو بار کار خلاف آیین نامه در مجلس یازدهم رخ داد اما این دفعه کار بررسی اعتبارنامه ها در مجلس دوازدهم طبق آیین نامه پیش رفت.

نوری توضیح داد: رسیدگی در شعب مربوط به مواردی است که بعد از تائید انتخابات رخ داده باشد و یا مواردی که شورای نگهبان رسیدگی نکرده باشد.

وی یادآور شد: اعتراضی به اعتبارنامه آقایان تاج‌گردون، نجابت و شریعتی شده بود که روز گذشته جلسه مشترکی درباره آقای نجابت برگزار شد که ظاهرا به همین دلیل شعبه ۱۰ موضوعی را در گزارش خود قرائت نکرد؛ اکنون با توجه به تائید اعتبارنامه ۲۹۰ منتخبان در مجلس، دیگر موضوعی برای بررسی مجدد در شعب و کمیسیون تحقیق وجود ندارد و همه ۲۹۰ منتخب به عنوان نماینده مجلس تلقی می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی