صدور هشدار نارنجی برای آب‌های شمال و جنوب

کدخبر: ۶۵۰۳۶۸
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج در آب‌های شمال و جنوب کشور هشدار داد.
صدور هشدار نارنجی برای آب‌های شمال و جنوب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا خبر داد. 

افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده ۲۸نات و بیشتر، افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین ۱.۵ تا ۲ متر در مناطق ساحلی و بیش از ۲ متر در مناطق دور از ساحل با تاکید بر استان‌های مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود. 

زمان هشدار از روز شنبه (۱۲ خرداد) آغاز می‌شود و در روز دوشنبه (۱۴ خرداد) به پایان می‌رسد. مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان طی روز یکشنبه ( ۱۳ خرداد) و مناطق مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان، مازندران، گلستان در دریای خزر طی روز دوشنبه ( ۱۴ خرداد) تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

بر اثر این مخاطرات، خطر غرق شدن شناگران و آسیب به قایق‌های سبک و تفریحی،آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک، احتمال اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در تردد شناورها و فعالیت‌های فراساحلی وجود دارد. 

سازمان هواشناسی به منظور جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، منع شنا و فعالیت‌های تفریحی، اعمال محدودیت در تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی ، احتیاط در فعالیت‌های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه‌های مختلف را توصیه می‌کند.

براساس هشدار سازمان هواشناسی، افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده ۲۸نات و بیشتر، افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین ۱.۵ تا ۲ متر در مناطق ساحلی و بیش از ۲ متر در مناطق دور از ساحل آب‌های جنوب کشور پیش‌بینی می‌شود.  مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس طی روز شنبه، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس و نواحی ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان در شرق خلیج فارس طی روز یکشنبه و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس طی روز دوشنبه تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

بر اثر این مخاطرات خطر غرق‌شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های صیادی و نیمه‌ سنگین و سنگین و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی منع شنا، منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را توصیه می‌کند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی