انتخابات زودهنگام در اسرائیل برگزار می‌شود؟/طرح گانتس برای انحلال کنست

کدخبر: ۶۵۰۳۷۸
اقتصادنیوز: منابع عبری زبان از اقدام حزب بنی گانتس برای ارائه طرحی جهت انحلال کنست و برگزاری انتخابات زودهنگام خبر دادند.
انتخابات زودهنگام در اسرائیل برگزار می‌شود؟/طرح گانتس برای انحلال کنست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حزب «اردوگاه دولت» به ریاست بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، درصدد ارائه طرحی برای انحلال کنست و برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه اکتبر آینده است.

به نوشته هاآرتص، این احتمال وجود دارد که حزب گانتس تا زمانی که اکثریت تضمین شده آراء وجود نداشته باشد، این لایحه را در کنست به رای گیری نگذارد؛ زیرا لوایحی که در کنست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و رد می شوند تا شش ماه بعد نمی توانند دوباره مطرح شوند.

«یائیر لاپید» رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی دیروز (چهارشنبه) در نشست مشترک با لیبرمن و ساعر اعلام کرد که با گروههای اپوزیسیون بر سر طرحی برای جایگزینی کابینه کنونی به ریاست بنیامین نتانیاهو «به نفع آینده اسرائیل» به توافق رسیده است.

پس از پایان این نشست، یائیر لاپید، آویگدور لیبرمن و گدعون ساعر در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند بر سر طرحی برای سرنگونی کابینه نتانیاهو به توافق رسیدند. آن‌ها ابراز امیدواری کردند که بنی گانتس نیز استعفا داده و به آن‌ها ملحق شود.

این در حالی است که شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده است که نتانیاهو امروز قرار است با لاپید رهبر اپوزیسیون دیدار کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی