50 گرمازده در هند جان باختند

کدخبر: ۶۵۰۶۷۵
اقتصادنیوز: بیش از ۵۰ نفر بر اثر گرمازدگی در بخش‌های مختلف هند، به‌ویژه نواحی شرقی، مرکزی و شمالی طی چند روز گذشته جان باختند، زیرا موج گرمای شدید اکثر مناطق جنوب آسیا را فراگرفته است.
50 گرمازده در هند جان باختند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رسانه‌ها های محلی روز شنبه گزارش دادند که نزدیک به ۲۰۰ نفر به دلیل گرمازدگی در بیمارستان بستری شده‌اند.

بیشتر قربانیان، حدود ۲۵ نفر، تنها در ایالت شرقی بیهار بوده‌اند. علاوه بر این، تلفات مشابهی از دهلی، ایالت شمالی اوتار پرادش، ایالت مرکزی مادهیا پرادش، ایالت‌های شرقی اودیشا و جارکند و ایالت غربی راجستان گزارش شده است.

کرودی لال مینا، وزیر مدیریت بلایای طبیعی و امداد راجستان مرگ پنج انسان بر اثر گرمازدگی در ایالت خود را تأیید کرد. گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که دست کم ده‌ها نفر در این ایالت در میان شرایط جوی غیرقابل تحمل جان خود را از دست داده‌اند.

خبر مرتبط
سایبان زمین؛ جهان چگونه مشکل گرما را حل می‌کند؟

اقتصادنیوز: شکی نیست که تغییرات آب‌وهوایی به نقطه‌ای برگشت‌ناپذیر رسیده است. حتی می‌توان گفت آب‌وهوا دشمن موجودیت ما شده است.

طی چند روز گذشته، درجه هوا به‌ویژه در بخش‌هایی از دهلی و راجستان تا نزدیک به ۵۳ درجه سانتی‌گراد افزایش یافت. بر اساس گزارش اداره هواشناسی هند، این میزان در این بخش از سال حدود ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال در این کشور بوده است.

خبر مرتبط
با چند روش طلایی از گرما فرار کنید!

اقتصادنیوز : به این رگبارهای گاه و بی‌گاه بهاری و نسیم خنک و مطبوع بعدش خیلی دل نبندید که هنوز تابستان شروع نشده، خبرهای تابستانی حکایت از بالا رفتن دمای هوا به شکلی بی‌سابقه در این ۳ ماه دارند و گویا قرار است روزهای بسیار گرمی را در پیش رو داشته باشیم.

اداره هواشناسی در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده شنبه گفت: شرایط موج گرمای غالب در شمال غرب، مرکز و شرق هند احتمالاً طی دو تا سه روز آینده به تدریج کاهش خواهد یافت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی