واکنش فوری فرانسه به پیشنهاد آمریکا درباره پایان جنگ غزه

کدخبر: ۶۵۰۷۱۳
رئیس‌جمهور فرانسه یک روز پس از پیشنهاد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه‌ با آتش‌بس در غزه، از آن حمایت کرد.
واکنش فوری فرانسه به پیشنهاد آمریکا درباره پایان جنگ غزه

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه امروز شنبه در صفحه شخصی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «ما از توافق جامع پیشنهادی ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کنیم. همان‌طور که ما با شرکای خود در منطقه برای صلح و امنیت برای همه کار می‌کنیم.»

به نقل از ب.اف. ام. تی. وی، ماکرون افزود: جنگ غزه باید پایان یابد. آزادی گروگان‌ها و آتش‌بس پایدار برای صلح و پیشبرد راه‌حل دو دولتی ضروری هستند.

جو بایدن شامگاه جمعه گفت، رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند، پیشنهادی که شامل آزادی اسرای صهیونیست و بازسازی غزه است.

بایدن گفت، بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین‌حال، اگر مذاکرات بیشتر از ۶ هفته به طول بینجامد، آتش‌بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی