حماس: اسرائیل در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است

کدخبر: ۶۵۱۲۸۱
اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی حماس تصریح کرد که اسرائیل تمایلی برای رسیدن به توافقی جدی ندارد و در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است.
حماس: اسرائیل در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سامی ابوزهری» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در خارج خاطرنشان کرد آنچه دشمن با قتل و کشتار و ویرانی در تحقق آن ناکام ماند، در مذاکرات هم نمی‌تواند به دست بیاورد.

خبر مرتبط
جدیدترین ادعای بایدن علیه حماس/بسیاری از مرگ‌های مردم غزه مربوط به اسرائیل نیست!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که تعداد بسیاری از مرگ مردم بی‌گناه در غزه به اسرائیلی‌ها مربوط نیست.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی شهاب، ابوزهری در ادامه افزود: ما درخواست ایالات متحده و کشورهای غربی از حماس برای پذیرش طرح اعلام شده توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به ادعای اینکه حماس مانع رسیدن به توافق است را محکوم می‌کنیم.

وی همچنین تصریح کرد که دشمن صهیونیستی تمایلی برای رسیدن به توافقی جدی ندارد و همچنان از پوششی که آمریکا برای آن ایجاد کرده و در گمراه‌سازی جهانیان تاثیرگذار بوده، در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است و البته کاخ سفید هم می‌داند که مشکل تنها در طرف اشغالگر است.

سامی ابوزهری تاکید کرد اظهارات سران رژیم صهیونیستی پس از سخنرانی بایدن و غیردقیق خواندن این اظهارات توسط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشان‌دهنده دروغ‌گویی و گمراه‌سازی اشغالگران است.

وی در پایان گفت جنبش حماس مصمم به ادامه تلاش و استفاده از هر فرصتی جهت توقف جنگ علیه ملت فلسطین است.

جمعه گذشته «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به حماس طرح سه‌مرحله‌ای جدیدی پیشنهاد کرده که در بردارنده نقشه راهی برای پایان دادن به درگیری‌ها در نوار غزه و آزادی اسراست.

اولین مرحله شامل آتش‌بس کلی، خروج نظامیان رژیم اشغالگر از تمامی مناطق مسکونی و آزادی برخی اسرا در نزد حماس، از جمله سالخوردگان، مجروحان و زنان و آزادی زندانیان فلسطینی است.

مرحله دوم آن شامل متوقف شدن نامحدود درگیری‌ها در ازای آزادی بقیه اسرا است.

مرحله سوم نیز در بردارنده برنامه‌ای برای آغاز بازسازی غزه جنگ‌زده است که طبق گزارش سازمان ملل، ۶۰ درصد زیرساخت‌های حیاتی آن بر اثر حملات کورکورانه رژیم صهیونیستی ویران شده است.

در جنگ تاکنون، بیش از ۳۶ هزار نفر از فلسطینیان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی