شکست اسرائیل در غزه مقابل چشمان جهان

کدخبر: ۶۵۱۷۱۳
اقتصادنیوز: رهبر انصارالله یمن با اشاره به نقش آمریکا در همه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: دشمن نتوانست طی هشت ماه جنگ هیچ گونه پیروزی واقعی در غزه محقق کند و جهان شاهد شکست آن است.
شکست اسرائیل در غزه مقابل چشمان جهان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن امروز (پنجشنبه)در سخنانی گفت ۲۴۴ روز است که حملات صهیونیست‌های متجاوز و کشتار جمعی علیه ملت فلسطین در نوار غزه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آنچه که دشمن اسرائیلی در غزه و کرانه باختری مرتکب می‌شود، هدف قرار دادن قدس در سطح فعالیت شهرک سازی اشغالگر نیز ادامه دارد.

روز چهارشنبه روز نکسه(سالروز جنگ ۱۹۶۷) بود، روزی که دشمن اسرائیلی مسجد الاقصی و مناطق دیگر کرانه باختری را اشغال کرد. هنگامی که آنچه طی شش روز رخ داد را با آنچه که اکنون در طول هشت ماه در نوار غزه در حال رخ دادن است مشاهده می‌کنیم می‌بینیم که دشمن نتوانست هیچگونه پیروزی واقعی در غزه محقق کند.

رهبر انصارالله ادامه داد: از ابتدای انتفاضه در سال ۱۹۸۸ تا خروج ذلت بار ارتش دشمن از لبنان در سال ۲۰۰۰، جنگ ۲۰۰۶ و سیف القدس و سایر نبردها دشمن مجبور به بازگشت حقیرانه با شکست شد.

وی ادامه داد: شکست سال ۱۹۶۷ نمونه واقعی از طمع ورزی‌های دشمن در سرزمین‌های عربی است که تنها با زور سلاح و مقاومت مغلوب شد. دشمن خودش نمی‌خواهد که در مرزهای مشخصی مستقر باشد.

الحوثی عنوان کرد، مقاومت فلسطین در حال حاضر سلاح‌های سبک و متوسط و موشک‌هایی دارد و ما و جهان امروز سطح شکست کنونی دشمن اسرائیلی را مشاهده می‌کنیم.

او گفت نقش آمریکا و شراکت آن در همه جنایت‌های صهیونیستی علیه مردم فلسطین ادامه دارد.

وی گفت آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که در داخل این کشور هیچگونه صدای مخالف با سیاست‌های آن که حامی اسرائیل است وجود نداشته باشد. آمریکایی که در شعارهای خود تظاهر می‌کند که به دادگستری احترام می‌گذارد تحریم‌هایی را علیه دیوان کیفری بین المللی، کارکنان و قضات آن اعمال می‌کند. آمریکا تلاش می‌کند تا با هرگونه اقدامی که به دشمن اسرائیلی فشار وارد می‌کند یا از ملت فلسطین در سطح قانونی، قضایی، سیاسی، رسانه‌ای و غیره حمایت می‌کند مقابله نماید.

رهبر انصارالله تاکید کرد: آمریکا تلاش می‌کند تا جنبش دانشجویی در دانشگاه‌های این کشور را سرکوب و با فعالیت دانشجویان در دانشگاههای آمریکایی که در حمایت از ملت فلسطین است مقابله کند. او گفت بازگرداندن دانشجویان دانشگاه کلمبیا برای نصب خیمه‌های خود نماد مهمی از تداوم مخالفتها به رغم سرکوب است.

او گفت آمریکا طرح حمایت از دشمن اسرائیلی را در ابعاد سیاسی ارائه کرد و آن را به شکلی قرارداد که در خدمت دشمن اسرائیلی باشد. طرح حمایت آمریکا از دشمن اسرائیلی فاصله زیادی با شروط واقع بینانه و عادلانه‌ دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی