واکنش گوترش به حمله اسرائیل به مدرسه‌ای در غزه

کدخبر: ۶۵۱۷۵۸
اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل متحد «حمله هولناک» اسرائیل به مدرسه ای در مرکز غزه را محکوم کرد.
واکنش گوترش به حمله اسرائیل به مدرسه‌ای در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل حمله به یک مدرسه تحت اداره سازمان ملل متحد که دست کم ۴۰ کشته برجای گذاشت را محکوم می‌کند.

خبر مرتبط
واکنش تند و تیز حماس به جنایت جدید اسرائیل

اقتصادنیوز: حماس جنایت جدید اسرائیل علیه آوارگان ساکن در مدرسه آنروا در اردوگاه النصیرات را محکوم کرد.

سخنگوی سازمان ملل افزود: «این فقط نمونه وحشتناک دیگری از بهایی است که غیرنظامیان در این جنگ می‌پردازند، که مردان، زنان و کودکان فلسطینی را که فقط در تلاش برای زنده ماندن هستند قربانی می‌کند. دبیرکل این حمله را محکوم می‌کند. باید در قبال هر آنچه در غزه رخ داده است، پاسخگوی باشد.»

آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل (آن روا) پیش از این اعلام کرد: هنگام حمله اسرائیل به مدرسه‌ای در مرکز غزه، ۶ هزار نفر در در این مدرسه پناه گرفته بودند.

آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی روز پنجشنبه به وقت محلی، پس از کشته شدن ده‌ها نفر در حمله هوایی اسرائیل به مدرسه‌ای در مرکز غزه، در توصیف این حمله اعلام کرد "یک روز وحشتناک دیگر" در غزه بود.

این مدرسه که در اردوگاه پناهندگان نصیرات قرار دارد، قبل از اینکه در آغاز جنگ بسته شود، توسط آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آن روا) اداره می‌شد.

فیلیپ لازارینی، رئیس آن روا گفت که هنگام حمله هوایی اسرائیل که بدون هشدار قبلی انجام شد، این مدرسه به ۶ هزار آواره پناه داده بود.

لازارینی افزود: «ادعاها مبنی بر اینکه گروه‌های مسلح ممکن است در داخل پناهگاه بوده‌اند، تکان دهنده است. ما نمی‌توانیم این ادعاها را تأیید کنیم. حمله، هدف قرار دادن یا استفاده از ساختمان‌های سازمان ملل برای مقاصد نظامی، بی‌توجهی آشکار به قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.»

رئیس آن روا اضافه کرد: «هدف قرار دادن اماکن سازمان ملل یا استفاده از آنها برای مقاصد نظامی نمی‌تواند به یک هنجار جدید تبدیل شود.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی