اظهارات مقامات آلمانی واکنش کرملین را برانگیخت

کدخبر: ۶۵۲۳۴۲
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ کرملین گفت: ادعاهای برلین برای جنگ با روسیه بیشتر برای کسب رضایت بروکسل، واشنگتن و کشورهای عضو ناتو است.
اظهارات مقامات آلمانی واکنش کرملین را برانگیخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (یکشنبه) این مطلب را در واکنش به اظهارات مقامات آلمانی گفت و افزود: آلمانی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم مشکلات بسیاری در اداره کشورشان را تجربه کرده‌اند.

خبر مرتبط
ادعای اوکراین دربارهٔ حمله به سوخو ۵۷ روسیه

اقتصادنیوز: آژانس اطلاعات نظامی اوکراین مدعی شد که برای اولین بار به جت جنگنده نسل پنجم روسیه در داخل خاک این کشور حمله کرد.

پسکوف ادامه داد:مقامات غربی در حالی برای جنگ آماده می شوند که رسانه های خود را سانسور می‌کنند و این را می توان با چشم غیر مسلح هم دید. حتی معتبرترین نشریات در ایالات متحده و انگلیس، مطالب خود را با نظارت دولت منتشر می‌کنند.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان هفته گذشته گفت که این کشور با وجود تهدیدهای فزاینده روسیه باید تا سال ۲۰۲۹ برای جنگ با مسکو آماده شود.

در همین حال، آندریاس هوپ، معاون بازرسی ارتش آلمان روز یکشنبه گفت که نیروهای نظامی کشورش در حال برنامه ریزی برای افزایش تعداد نیروهای ذخیره به منظور آمادگی در مقابل جنگ احتمالی هستند. برای جنگ باید نیروهای ذخیره خود را کامل کنیم.

کشورهای غربی از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین در اسفندماه ۱۴۰۰، کمک های نظامی و مالی گسترده ای را به کی‌یف ارائه کرده اند.

کرملین به طور مداوم نسبت به تداوم تحویل تسلیحات به کی یف هشدار داده و گفته است که منجر به تشدید درگیری خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی