این شهرهای خوزستان در وضعیت قرمز هستند

کدخبر: ۶۵۲۴۴۷
اقتصادنیوز :مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای هفت شهر خوزستان در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» خبر داد.
این شهرهای خوزستان در وضعیت قرمز هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شهریار عسکری اظهار کرد: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۶ امروز (۲۱ خردادماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه نیوساید اهواز ۱۶۶، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۶۰، ایستگاه پادادشهر اهواز ۱۵۷، ایستگاه اندیمشک ۱۵۵، ایستگاه‌های آبادان، شوشتر و خرمشهر ۱۵۴، ایستگاه هندیجان ۱۵۷ و ایستگاه ماهشهر ۱۵۲ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» بوده است.

وی افزود: همچنین در این مدت هوای دزفول و شادگان در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» بوده است.

عسکری گفت: طبق شاخص ۲.۵ میکرون، هوای مسجدسلیمان و امیدیه در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در وضعیت «پاک» نبوده است.

خبر مرتبط
صید این ماهی در خوزستان ممنوع اعلام شد

اقتصاد نیوز: معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات خوزستان گفت: صید ماهی حلوا سفید در کلیه صیدگاه‌ها و آب‌های خوزستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

 شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

خبر مرتبط
هوای 6 شهر خوزستان ناسالم شد

اقتصادنیوز: مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای شش شهر خوزستان در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی