زمان ورود اتوبوس‌های برقی چینی مشخص شد/ تهران نونوار می‌شود

کدخبر: ۶۵۲۵۱۶
اقتصادنیوز: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، اولین محموله اتوبوس، تاکسی و ون برقی یک ماه دیگر از چین وارد تهران خواهد شد.
زمان ورود اتوبوس‌های برقی چینی مشخص شد/ تهران نونوار می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پرویز سروری  با بیان اینکه ۱۲۰ دستگاه اتوبوس داخلی در روزهای پیش رو به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود، اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌‎های صورت گرفته اولین محموله اتوبوس‌های برقی از چین هم طی یک ماه آینده وارد کشور خواهد شد.

وی افزود: این اتوبوس‌ها هم می‌تواند بر تقویت حمل و نقل عمومی پایتخت اثرگذار باشد و هم در بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش آلاینده‌های تأثیرگذار است.

سروری با بیان اینکه اولین محموله وارداتی از چین شامل اتوبوس، ون و تاکسی است، یادآور شد: محموله‌های بعدی نیز به تدریج وارد خواهد شد. در محموله اول بیش از یکصد دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت اضافه می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون باید ظرف ۶ ماه آینده وارد تهران شوند و قرارداد به مرحله نهایی و قطعی برسد؛ آنچه اهمیت دارد این است که محموله اول وارد شود بعد از آن شرایط برای ورود محموله‌های بعدی فراهم شود.

خبر مرتبط
وزارت صمت 1000 اتوبوس برقی در سال تولید می‌کند؟

اقتصادنیوز: سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که ظرفیت و توان تولید سالانه هزار دستگاه اتوبوس برقی در کشور ایجاد شده، اما تولید آن نیازمند سفارش‌گذاری توسط شرکت‌های حمل و نقل است.

به گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: رفع موانع گمرکی مشکل شهرداری نیست اما با توجه به همکاری‌های دولت و جلسات برگزار شده در مدت اخیر، امید زیادی داریم که مشکلات برطرف و مدت زمان ترخیص محموله وارداتی تسریع شود.

خبر مرتبط
آغاز فعالیت اولین اتوبوس برقی در تهران

اولین اتوبوس چینی برقی فعالیت آزمایشی خود را در تهران آغاز کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی