توقف کمک‌های انسانی به نوار غزه از این اسکله/بمباران 2 انبار مهم

کدخبر: ۶۵۲۵۲۹
اقتصادنیوز: مدیر برنامه جهانی غذا ضمن ابراز نگرانی از اوضاع امنیتی در نوار غزه اعلام کرد که فعالیت و کمک های این نهاد بین المللی در این منطقه از طریق اسکله شناور آمریکایی، متوقف شد.
توقف کمک‌های انسانی به نوار غزه از این اسکله/بمباران 2 انبار مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سندی مک کین» مدیر برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل در گفت‌وگو با شبکه سی بی اس اعلام کرد که این سازمان کمک‌های انسانی خود به نوار غزه را از طریق اسکله شناور آمریکایی متوقف کرده است.

وی تاکید کرد: در برهه کنونی کار خود را به طور موقت متوقف کردیم، دو انبار ما در غزه بمباران شدند و یکی از کارمندان هم زخمی شد.بعد از این حادثه، نگران سلامتی کارکنان خود هستم. قبل از اینکه کار خود را از سر بگیریم باید مطمئن شویم که در شرایط و مکانی امن فعالیت می‌کنیم.

این مقام سازمان ملل اضافه کرد که فعالیت برنامه جهانی غذا در دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد و با تمام توان در شمال و جنوب این سرزمین ها فعالیت می‌کنند.

مک کین افزود: برقراری آتش‌بس ضروری است، ما به توقف جنگ نیاز داریم تا برنامه جهانی غذا و دیگر موسسات بتوانند به طور گسترده به نوار غزه کمک‌رسانی کنند.

اخیرا«مارتین گریفیث» معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات در جنوب نوار غزه و شهادت بیش از ۲۰۰ شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ نفر دیگر در آن تاکید کرد که عذاب دسته‌جمعی در این منطقه همین الان باید پایان یابد.

این مقام سازمان ملل افزود: زمانی که پیکرهای (شهدا و زخمی های فلسطینی) را بر روی زمین می‌بینیم، به یاد می‌آوریم که هیچ جای امنی در نوار غزه وجود ندارد و زمانی که بیماران آغشته به خون را بر روی زمین در بیمارستان‌ها می بینیم که درحال درمان هستند، به یاد می‌آوریم که مراقبت‌های بهداشتی در نوار غزه به یک تار مو بند است.

گریفیث تاکید کرد: محافظت از غیرنظامیان امری ضروری است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی