چین از ایران حمایت کرد/ایران با یک آزمون جدی مواجه شد

کدخبر: ۶۵۲۵۷۵
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه چین در دیدار سرپرست وزارت خارجه ایران گفت «چین به‌عنوان کشور دوست در کنار دولت و مردم ایران قرار دارد و از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران حمایت می کند».
چین از ایران حمایت کرد/ایران با یک آزمون جدی مواجه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس در شهر نیژنی نووگروود روسیه با «وانگ‌ یی» وزیر امور خارجه چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در ابتدای این دیدار از پیام‌های تسلی‌بخش و ابراز همدردی مقامات عالی چین و به‌ویژه حضور نماینده ویژه دولت چین در مراسم ادای احترام به مقام شهدای پرواز اردیبهشت تقدیر کرد.

باقری تاکید کرد مناسبات ایران و چین ریشه دار و در همه عرصه‌ها در مسیر ارتقاست و در شرایط کنونی برای ساختن جهانی عادلانه‌تر که کشورهای مستقل بتوانند بر اساس ظرفیت‌ها عهده‌دار مسؤولیت و بر مبنای توانمندی‌ها از حقوق متناسب برخوردار باشند، حائز اهمیت است.

وی افزود: چندجانبه گرایی که ایران و چین پرچمدار آن هستند، راه‌ حل‌های روشن و مشخص برای حل مشکلات و معضلات جهانی دارد، در حالی که یکجانبه‌گرایی نه تنها جهان را با بن‌بست مواجه کرده، بلکه حتی قادر به حل و فصل مشکلات خود نیز نیست.

وزیر امور خارجه چین نیز در این دیدار ضمن تسلیت مجدد شهادت شهدای پرواز اردیبهشت، تاکید کرد اخیرا ایران با یک آزمون جدی مواجه شده و چین به‌عنوان کشور دوست در کنار دولت و مردم ایران قرار دارد و از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران حمایت می کند.

وانگ یی با تمجید از رویکرد و تلاش‌های رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید ایران در تعمیق و توسعه همه‌جانبه روابط ۲ کشور، ضمن تاکید بر اینکه چین برای موافقتنامه همکاری راهبردی ۲ کشور ارزش بسیاری قائل است، بر آمادگی کشورش برای تداوم مسیر رو به پیشرفت روابط پکن و تهران و اجرای توافقنامه همکاری‌های راهبردی بین ۲ کشور تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی