غوغای تب دانگی در این کشور/ آمار بالای ابتلا در امسال

کدخبر: ۶۵۲۶۸۷
اقتصادنیوز :وزارت بهداشت آرژانتین اعلام کرد که ۵۰۴۵۸۰ مورد دنگی تا کنون در سال جاری شناسایی شده است، شیوعی که ۳.۲۶ برابر بیشتر از یک سال قبل ناشی از عفونت در منطقه مرکزی است.
غوغای تب دانگی در این کشور/ آمار بالای ابتلا در امسال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر اساس بولتن ملی اپیدمیولوژیک وزارت، تعداد موارد ۹۷ درصد از ۵۲۱۷۴۶ کل موارد ثبت شده در طول فصل دنگی سال ۲۰۲۳ از هفته ۳۱ سال ۲۰۲۳ تا هفته ۲۲ سال ۲۰۲۴ است.

منطقه مرکزی با ۶۱.۹ درصد از کل موارد، بیشترین تعداد موارد را به ثبت رساند و پس از آن منطقه شمال غرب با ۲۲.۸ درصد و منطقه شمال شرق با ۱۳.۱ درصد قرار گرفتند.

این بیماری به صورت محلی در ۱۹ منطقه از ۲۴ منطقه این کشور آمریکای جنوبی در حال گسترش است و در مجموع باعث مرگ ۳۶۵ نفر در این فصل شده است که از این میان ۳۵۵ مورد در سال ۲۰۲۴ ثبت شده است.

خبر مرتبط
جزئیات جدید از به بیماری تب دانگی/ چند در جهرم مبتلا شدند ؟

اقتصاد نیوز :معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از ابتلا و بستری شدن ۶ نفر در این شهرستان به بیماری تب «دانگ» خبر داد.

در این بولتن آمده است که مرگ و میر در "تمام گروه‌های سنی" رخ داده است، اما بیشترین میزان مرگ و میر در میان افراد ۸۰ سال و بالاتر بوده است، و افزود که شایع‌ترین علائم و نشانه‌ها در میان مرگ و میرها تب، سردرد، تهوع و استفراغ، اسهال و شکم درد بوده است.

کمپین واکسیناسیون در مناطق دارای اولویت عمدتاً برای افراد ۱۵ تا ۳۹ ساله راه اندازی شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی