میزان افزایش حقوق دانشگاه آزاد 1403 مشخص شد/ جزئیات مبلغ اضافه کار کارکنان

کدخبر: ۶۵۲۷۱۴
اقتصادنیوز: بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد، حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی در سال 1403 مشخص شد.
میزان افزایش حقوق دانشگاه آزاد 1403 مشخص شد/ جزئیات مبلغ اضافه کار کارکنان

به گزارش اقتصادنیوز، دانشگاه آزاد در هفته جاری، رقم حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیأت علمی خود را در سال 1403 اعلام کرد.

نحوه محاسبه حقوق سال 1403

بر این اساس، داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اعلام کرد که افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش اعمال می شود.

طبق بخشنامه دانشگاه آزاد، بخش اول افزایش حقوق ها از اول فروردین ماه امسال و بخش دیگر از اول شهریورماه امسال افزایش می یابد. در بخش اول، مبلغ کمک هزینه خانوار سال گذشته (۱۴۰۲) معادل یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود که این عدد امسال به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که معادل 28 درصد افزایش می شود.

حق مسکن کارکنان چقدر شد؟

بر اساس مطلبی که مهر منتشر کرده است، حق مسکن کارکنان در سال گذشته ۹۰۰ هزار تومان بود که امسال به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید و افزایش 30 درصدی در این زمینه اعمال شد.  حق تأهل برای کارکنان از رقم یک میلیون تومان (در سال ۱۴۰۲) به رقم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (در سال ۱۴۰۳) و حق اولاد از عدد ۴۸۰ هزار تومان در سال گذشته به ۸۶۰ هزار تومان در سال جاری افزایش یافت.

به عبارتی حق تأهل ۴۰ درصد و حق اولاد ۷۹ درصد افزایش یافت.

به گفته معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد، حق تأهل برای کارکنانی که بیش از 2 فرزند دارند، از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش می یابد. همچنین حق اولاد برای کارکنانی که بیش از 2 فرزند دارند، برای فرزند سوم و بالاتر از عدد ۸۶۰ هزار تومان به عدد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اضافه می شود.

میزان افزایش اضافه کار کارکنان

به گزارش اقتصادنیوز، جاوید درباره رقم افزایش اضافه کار کارکنان نیز گفته است: « اضافه کار کارکنان براساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه، مطابق فرمول سال گذشته تنها با یک تفاوت محاسبه می شود که شامل جمع حقوق مبنا، حق سنوات، فوق العاده شغل و ۲۵ درصد حق سرپرستی یا حق مسئولیت است که بر عدد ۱۲۰ تقسیم می شود. در واقع، مبنای محاسبه اضافه کار تا ۶۰ ساعت با مخرج ۱۲۰ و بالای ۶۰ ساعت همانند روش محاسبه سال قبل اعمال می شود. اضافه کار در دانشگاه آزاد اسلامی براساس این مصوبه حداقل ۴۰ هزار تومان و حداکثر ۸۰ هزار تومان اعمال می شود.»

جزئیات افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیأت علمی

به گزارش اقتصادنیوز، جاوید به تشریح جزئیات افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیأت علمی پرداخت و گفت: «میزان افزایش کمک هزینه خانوار، حق مسکن، حق تأهل، حق اولاد و حق سرپرستی اعضای هیأت علمی دقیقاً همانند کارکنان خواهد بود. این افزایش ها از ۱۴۰۳/۱/۱ بر روی اقلام حکمی اعضای هیأت علمی اجرا خواهد شد. در واقع حدود ۲۵ تا ۲۶ درصد افزایش حقوق مؤثر شامل اعضای هیأت علمی که پست اجرایی ندارند، می شود.»

وی از اضافه شدن سه آیتم به احکام اعضای هیأت علمی از تاریخ ۱۴۰۳/۶/۱ براساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: پایه سنوات اعضای هیأت علمی که در 2 سال گذشته برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح شد، امسال با روند رو به رشد بهتری مواجه می شود. در سال های گذشته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد حقوق مبنا را به عنوان پایه سنواتی در نظر می‌گرفتیم اما امسال قرار است ۲ درصد به آن ۱۰ الی ۱۵ درصد اضافه شود که تأثیر آن بر روی اقلام حکمی اعضای هیأت علمی رقمی معادل ۲ درصد خواهد بود.»

حق سرآمد استادان چقدر شد؟

به گزارش اقتصادنیوز و بر اساس گزارش مهر، حق سرآمد علمی از تاریخ ۱۴۰۳/۶/۱ از مبلغ هفت میلیون ریال به مبلغ ۹ میلیون ریال افزایش می یابد. همچنین بر اساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد به اعضای هیأت علمی در صورت کسب پایه سالانه معادل ۹۰۰ هزار تومان سرآمد علمی تعلق بگیرد.

درصد افزایش حقوق استادان

طبق اعلام دانشگاه آزاد، حقوق اعضای هیأت علمی از اول فروردین ماه 1403 بین ۲۵ تا ۲۶ درصد و از تاریخ اول شهریورماه 1403 بین ۵ تا ۶ درصد و در مجموع بین ۳۱ تا ۳۳ درصد افزایش می یابد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی