نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

کدخبر: ۶۵۲۷۹۲
اقتصاد نیوز :نتایج اولیه پنجاه و یکمین دوره آزمون دستیاری پزشکی به صورت کارنامه در پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.
نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا از وزارت بهداشت، آزمون کتبی پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی ۱۳ اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه‌های علوم پزشکی محل آزمون برگزار شد و ۱۲ هزار و ۳۵۸ نفر در این آزمون به رقابت پرداختند.

کلید اولیه این آزمون ۱۶ اردیبهشت در سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر شد و داوطلبان تا ۱۸ اردیبهشت فرصت داشتند اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند؛ کلید نهایی آزمون امروز سه شنبه ۲۲ خردادماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

براساس کلید نهایی دو سوال حذف نهایی شدند. سوال شماره ۵۳ در دفترچه A، سوال شماره ۱۱ در دفترچه B، سوال شماره ۲۹ در دفترچه C، سوال شماره ۱۶ در دفترچه D در درس کودکان حذف شد. همچنین سوال شماره ۷۳ در دفترچه A، سوال شماره ۳۱ در دفترچه B، سوال شماره ۴۹ در دفترچه C، سوال شماره ۷۳ در دفترچه D در درس بیماری‌های داخلی حذف شد.

کارنامه حاوی نمره و رتبه داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی امروز سه شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۳ منتشر شده است.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته دستیاری تخصصی و انتخاب رشته محل برای داوطلبان مجاز به هفته دوم تیرماه ۱۴۰۳ موکول شده است.

به گزارش ایرنا، در پنجاه و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی ۶ هزار و ۴۲۴ داوطلب زن و پنج هزار و ۹۳۴ داوطلب مرد شرکت کردند؛ این آزمون در ۲۹ حوزه امتحانی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به طور همزمان برگزار شد و داوطلبان شرکت کننده قادر بودند در ۲۷ رشته تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.

این آزمون در دانشگاه‌های علوم پزشکی اراک، شهرکرد، اردبیل، شیراز، ارومیه، کرمان، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، گلستان، بندرعباس، گیلان، بوشهر، لرستان، بیرجند، مشهد، تبریز، مازندران، همدان، زاهدان، شهیدصدوقی یزد، سمنان، قزوین، کاشان، کردستان، قم و دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران برگزار شد.

ظرفیت پذیرش دستیاری پزشکی در دولت سیزدهم افزایش داشت به طوری که در سال گذشته ظرفیت پذیرش از سه هزار و ۲۰۰ نفر به بیش از ۵ هزار نفر افزایش پیدا کرد و امسال نیز ۱۲ درصد افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

همچنین در دولت مردمی تعرفه دستیاران پزشکی افزایش یافت به طوری که امسال حقوق دستیاران مجرد ۱۲ میلیون تومان و دستیاران متاهل ۱۵ میلیون تومان درنظر گرفته شده است ضمن آنکه مراکز درمانی نیز از درآمدهای اختصاصی خود کارانه ای را به دستیاران پرداخت می کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی