گریفیتس: اسرائیل باید به رساندن کمک‌ها به نوار غزه پایبند باشد

کدخبر: ۶۵۲۸۳۳
اقتصادنیوز: معاون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر باید به رساندن کمک‌ها به نوار غزه پایبند باشد.
گریفیتس: اسرائیل باید به رساندن کمک‌ها به نوار غزه پایبند باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در سخنانی اعلام کرد که پیام کنفرانس «کمک‌رسانی اضطراری به غزه»، وجوب رسیدن کمک‌ها به این باریکه بر اساس دستور قوانین بشردوستانه بین‌المللی است.

خبر مرتبط
امیدواری ایران و سازمان ملل بر حصول توافق صلح در یمن

اقتصاد نیوز : نماینده سازمان ملل در امور یمن با مشاور ارشد وزیر خارجه ایران ابراز امیدواری کردند تا روند گفت‌وگوهای صلح با قوت ادامه یابد و بر تداوم گفت‌وگوهای سیاسی به‌منظور حل و فصل اختلافات و امضای توافق صلح نیز تاکید کردند.

گریفیتس ادامه داد: بسیاری از کشورها و وسازمان‌ها نامه‌هایی را به کنفرانس بحر المیت فرستاده‌اند و طی آن بر ضرورت احترام‌گذاشتن به قوانین بشردوستانه در غزه تاکید کرده‌اند.

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه بیان کرد: باید گذرگاه‌هایی برای نوار غزه وجود داشته باشد تا بتوانیم قحطی را متوقف کنیم.

گریفیتس با اشاره به جنایت اخیر ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه «النصیرات» و چگونگی آزادی ۴ اسیر صهیونیست از سوی نظامیان ارتش این رژیم گفت: اگر ثابت شود که مجریان عملیات نجات اسرا لباس نیروهای امدادی را به تن داشته‌اند، این موضوع برای عملیات امدادرسانی مخرب خواهد بود.

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه افزود: اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر باید به رساندن کمک‌ها به نوار غزه پایبند و متعهد باشد.

کمی پیش‌تر نیز «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که سرعت و حجم قتل‌عام در غزه فراتر از حد تصور است.

وی در این‌باره گفت: سرعت و حجم کشتار و قتل‌عام در غزه فراتر از هر چیزی است که در این سالهای دبیرکلی تجربه کردم. در پی حمله نظامی اسرائیل، دست‌کم ۱.۷ میلیون نفر یعنی ۷۵ درصد جمعیت غزه، بارها آواره شده‌اند.

گوترش در ادامه افزود: هیچ جایی امن نیست، شرایط اسفناک و وضعیت بهداشت عمومی فراتر از سطح بحران است. بیمارستان‌های غزه ویرانه شده‌اند و تجهیزات پزشکی و سوخت یا کمیاب است و یا وجود ندارد.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین گفت: بیش از یک میلیون فلسطینی در غزه آب آشامیدنی کافی ندارند و با گرسنگی شدید روبرو هستند. بیش از ۵۰۰۰۰ کودک به دلیل سوء تغذیه حاد نیاز به درمان دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی