ادعای سنتکام درباره دریای سرخ؛ ۲ سکوی موشکی در یمن بمباران شد!

کدخبر: ۶۵۲۸۸۴
اقتصادنیوز: ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) چهارشنبه مدعی شد که ۲ پرتابگر موشک کروز ضدکشتی را در یمن منهدم کرده است.
ادعای سنتکام درباره دریای سرخ؛ ۲ سکوی موشکی در یمن بمباران شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: فرماندهی مرکزی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته ۲ پرتابگر موشک کروز ضدکشتی را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن با موفقیت منهدم کرد.

سنتکام مدعی شد: مشخص شد که این پرتابگرها تهدیدی قریب‌الوقوع علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف و کشتی‌های تجاری که از منطقه عبور می‌کنند، ایجاد می‌کند.

این فرماندهی افزود: آمریکا به اتخاذ اقدامات برای حفاظت از آزادی کشتیرانی و امن‌تر کردن آبهای بین‌المللی و ایمن‌تر کردن کشتی‌ها در منطقه دریای سرخ ادامه می‌دهد.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی