بایدن تکلیف را درباره آتش بس غزه روشن کرد

کدخبر: ۶۵۳۳۳۵
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا آتش‌بس در آینده نزدیک در غزه را رد کرد.
بایدن تکلیف را درباره آتش بس غزه روشن کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت تردید دارد که به زودی آتش‌بسی بین حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شود.

به نوشته پایگاه الجزیره، جو بایدن در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اطمینان دارد که بزودی یک توافق آتش‌بس برای غزه اعلام شود پاسخ داد: «خیر.»

خبر مرتبط
ترکش‌های جنگ سرد آمریکا و اسرائیل/ بایدن شمشیر را از رو بست؛ بازی خطرناک نتانیاهو آغاز شد؟

اقتصادنیوز: تلاش های بایدن برای اجرایی شدن توافق صلح در غزه به واسطه مخالفت خوانی های نتانیاعو بی نتیجه مانده و همین گزاره موجب شده تا شکاف ها میان رهبران اسرائیل و آمریکا افزایش یابد. ناظران براین باورند که « بی بی» درگیر قماری هولناک با هزینه بسیار شده است.

او ادامه داد: «من امیدم را برای آن از دست نداده‌ام.»

جو بایدن این اظهارات را در پی نشست‌هایش با سران گروه هفت در جریان اجلاس این گروه در ایتالیا مطرح کرد.

بایدن که چندی پیش یک توافق آتش‌بس پیشنهادی را برای غزه با داشتن سه مرحله اعلام کرده بود بدون اشاره به حمایت‌هایش از جنایات رژیم صهیونیستی و اعتراضات گسترده در جهان علیه این جنایات و احکام دادگاه‌های علیه رژیم صهیونیستی مدعی شد حماس مانع برقراری آتش‌بس است.

او در کنفرانس مطبوعاتی در حالی که در کنار «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین ایستاده بود گفت: «این که آتش‌بس به ثمر بنشیند یا ننشیند را باید منتظر ماند و دید. ما قصد داریم به فشار خود ادامه دهیم. من پاسخی نهایی برای شما ندارم.»

چند روز پیش جنبش حماس پاسخ متقابلی را برای پیشنهاد آتش‌بس تهیه شده از سوی اسرائیلی ها که توسط بایدن ارائه شد مطرح کرد. مقام‌های کاخ سفید گفتند که این دولت همچنان در حال ارزیابی این پیشنهاد است و تفاوت‌های چشمگیر بین آن و طرح پیشنهادی سه مرحله‌ای ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد.

بایدن همچنین گفت با سران گروه هفت در جریان اجلاس مذکور درباره مذاکرات مرتبط با غرب آسیا بحث و رایزنی داشته اما جزئیات بیشتری درباره آن مطرح نساخت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی