واکنش آمریکا به ادعای افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران

کدخبر: ۶۵۳۳۴۱
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران باید بدون تأخیر بیشتر، با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کرده و تعهدات قانونی خود را به طور کامل اجرا کند.
واکنش آمریکا به ادعای افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌ها مبنی بر افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران، گفت که آمریکا به این اقدام پاسخ خواهد داد.

متیو میلر با اشاره به گزارش‌ها در خصوص تصمیم ایران برای نصب سانتریفوژهای جدید در سایت هسته‌ای فردو، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس گفت: «گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وضوح نشان می‌دهد که ایران تصمیم دارد برنامه هسته‌ای خود را به نحوی گسترش دهد که هیچ هدف صلح‌آمیز معتبری ندارد. چنانچه تهران این برنامه‌ها را اجرایی کند، ما واکنش مناسب نشان خواهیم داد». 

خبر مرتبط
آمریکا سرانجام اعتراف کرد/ ائتلاف دریایی علیه یمن شکست خورد

اقتصادنیوز: آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی جدید اعتراف کرده ائتلاف دریایی تحت رهبری واشنگتن موسوم به «عملیات نگهبان رفاه» که برای پاسخ به حملات انصارالله به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل در دریای سرخ راه‌اندازی شده به اهداف خود دست نیافته است.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «ایران باید بدون تأخیر بیشتر، با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کرده و تعهدات قانونی خود را به طور کامل اجرا کند. تا زمانی که این امر محقق نشود، شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تهران را پاسخگو خواهد دانست».

میلر در ادامه گفت که واشنگتن در هماهنگی نزدیک با شرکا و متحدان خود بوده و آماده است در صورت ادامه عدم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، فشارها بر ایران را افزایش دهد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی