سردار سلامی:

حرکت وزارت خارجه حرکت روی مین بود/امیر ما شجاعت اخلاقی و سیاسی داشت

کدخبر: ۶۵۳۵۸۶
اقتصادنیوز: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید امیرعبداللهیان یک شخصیت بسیار جذاب و معیار و الگو داشت که قابلیت تکثیر در وجود و شخصیت کسانی که می خواهند در آینده سکاندار سیاست خارجی باشند داشت.
حرکت وزارت خارجه حرکت روی مین بود/امیر ما شجاعت اخلاقی و سیاسی داشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرلشکر حسین سلامی روز شنبه در مراسم گرامیداشت وزیر امورخارجه شهید امیرعبداللهیان که در وزارت خارجه برگزار شد گفت: یک شهادت افتخار انگیز و بسیار تاثیرگذار که در آن شخصیت های بزرگ و کم نظیر تاریخ کشور ما به معراج رفتند . رییس محترم جمهوری اسلامی ایران آیت الله سید ابراهیم رئیسی و وزیر محترم امورخارجه ایران شهید بزرگوار دکتر حسین امیرعبداللهیان و امام جمعه عزیز و مردمی و انقلابی تبریز و استاندار جوان آذربایجان شرقی و سردار عزیزمان سید مهدی موسوی و خلبانان جان برکف این حادثه بسیار غم انگیز اما با شکوه را به محضر همه کسانی که در این مجلس هستند تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: شخصیت امیرعبداللهیان یک شخصیت جامع الطراف و کامل بود. یک شخصیت بسیار جذاب و معیار و الگو که قابلیت تکثیر در وجود و شخصیت کسانی که می خواهند در آینده هدایتگر و سکاندار سیاست خارجی باشند داشت.

فرمانده کل سپاه با بیان این که بزرگی کشورها را با عظمت جغرافیایی توصیف می کنند گفت: حقیقت آن است که عظمت و بزرگی کشورها به عظمت شخصیت هایی است که در آن زندگی می کنند. به عظمت رویدادها و حوادث بزرگی است که در آن ساخته می شود.

سرلشکر سلامی گفت: حماسه ها و رخدادهای بزرگ به همراه شخصیت های بزرگ هویت و شاکله اصلی یک ملت را می سازند که کشورما سرشار از رویدادهای بزرگ و شخصیت های بزرگ تاثیرگذار است.

وی با بیان این که شجاعت سیاست بسیار فراتر از شجاعت نظامی است گفت: سیاست محل اتخاذ تصمیات بزرگ است تصمیمات با مسوولیت وسیع همانگونه است. این امیر ما هم شجاعت اخلاقی و هم شجاعت سیاسی داشت که دست به کار بزرگی زد و کارنامه درخشان در سیاست خارجی ما ظرف این چند سال اخیر ایجاد شد.

فرمانده کل سپاه با بیان این که حرکت وزارت خارجه حرکت روی مین بود چون همه جا را مین گذاری کرده بودند گفت: عضویت در بریکس و شانگهای و کاهش تنش و رفتار عادلانه با همسایگان از دستاوردهای دولت سیزدهم و  دستگاه دیپلماسی بود.

سرلشکر سلامی با بیان این که نگاه متوازن به شرق و غرب نگاه درست دستگاه دیپلماسی دولت شهید رئیسی بود گفت: وارد کردن منطق عدالت در سیاست خارجی در حالی که جهان قدرتمند به منطق قدرت اعتقاد دارد از ابتکارات جدید سیاست خارجی ما بود. این منطق به ما مشروعیت سیاسی می بخشید.

وی با بیان این که شهید امیرعبداللهیان تنها وزیر خارجه‌ای بود که شجاعانه با رهبران مقاومت دیدار و از آنها حمایت می‌کرد گفت: وزیرامورخارجه شهیدمان و همکاران او دیپلماسی مقاومت را هم توانستند رونق ببخشند. واقعا او عین دستگاه سیاست خارجی جبهه مقاومت عمل می کرد،عین اینکه وزیر خارجه فلسطین هم است و از آن مظلومیت ها به خوبی دفاع می کرد. او می توانست اقتدار دفاعی را به گفتمان سیاسی تبدیل کند.


فرمانده کل سپاه با بیان این که دستگاه دیپلماسی دولت شهید رئیسی با ما همراه و گاهی جلوتر از ما بود گفت: حوادث فتنه انگیز سال 1401 خیلی به اعتبار و اقتدار سیاسی ما لطمه وارد کرد؛ ترمیم آن مهم بود. دشمنان دنبال شدت بخشیدن به انزوای سیاسی کشور بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی