علت وقوع سیل جاده چالوس مشخص شد/70 درصد سیلاب آب نبود!+عکس و فیلم

کدخبر: ۶۵۳۸۴۲
اقتصادنیوز: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران به علت وقوع سیل در جاده چالوس اشاره کرد و گفت: حداکثر ۳۰ درصد این سیلاب را آب تشکیل می‌داد و مابقی آن واریزه کوهی، سنگ، چوب و گل و لای بود. به همین دلیل نیز قدرت تخریب آن در نقطه تلاقی با جاده بالا بود.
علت وقوع سیل جاده چالوس مشخص شد/70 درصد سیلاب آب نبود!+عکس و فیلم

به گزارش اقتصادنیوز، پنجشنبه هفته گذشته بر اثر بارش شدید باران در ارتفاعات مازندران، جریان‌های سیلابی متعددی در برخی نقاط ایجاد شد که جدی‌ترین آن‌ها مربوط به جاده چالوس و منطقه دزدبن بود.

سیلابی که ۱۶ مصدوم و سه مفقودی بر جای گذاشت و چندین خودرو را از بین برد.

Untitled

به گزارش اقتصادنیوز، پس از وقوع این سیل استاندار مازندران دستور تشکیل کمیته‌ای برای مشخص شدن علت خسارتی بودن سیل را صادر کرد.

در این زمینه، سید محمد موسوی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران درباره ریشه وقوع سیل در جاده چالوس به ایرنا گفته بود: «سیل شامگاه ۲۴ خرداد در منطقه دزدبن جاده چالوس ناشی از جاری شدن روان‌آب بر اثر رگبارهای نقطه‌ای در ارتفاعات این منطقه بود که همراه با سنگ‌ها، واریزه کوهی، چوب و گل و لای در مسیل منتهی به یک واحد پذیرایی حاشیه جاده جریان واریزه‌ای ایجاد کرد و خساراتی به بار آورد.»

 

وی همچنین اعلام کرد که «در زمان وقوع سیل، دِبی آب رودخانه چالوس هشت متر مکعب بر ثانیه بود و رودخانه روندی عادی داشت. حدود ساعت ۲۰:۳۰ پنجشنبه جریان سیلابی به جاده و رودخانه رسید که با توجه به استقرار یک واحد پذیرایی در قسمت انتهایی مسیل به دلیل توقف خودروهای مسافران در مجاورت و پارکینگ رستوران منجر به وقوع خسارت شد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی