کابینه جنگ اسرائیل منحل شد

کدخبر: ۶۵۳۹۶۸
پیشتر روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت به نقل از یک منبع آگاه نوشت واشنگتن با ارسال پیامی برای مقامات تل‌آویو بر ضرورت حضور نداشتن «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در کابینه جنگ تاکید کرد.
کابینه جنگ اسرائیل منحل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرکز رسانه‌ای رژیم صهیونیستی گزارش داد که نخست‌وزیر این رژیم به وزرای کابینه درباره منحل کردن کابینه جنگ اطلاع داده است.

مرکز پخش رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم پس از درخواست ایتامار بن گویر برای پیوستن به کابینه جنگ، این کابینه را منحل کرده است.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نگرانی خود را نسبت به احتمال ملحق شدن آنها به کابینه جنگ اعلام کرد.

خبر مرتبط
شرط‌بندی نتانیاهو بر اسب بازنده!/ قربانی جنگ اسرائیل و حماس

اقتصادنیوز: به ادعای ناظران سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا می تواند نقطه عطفی در روابط دو بازیگر قلمداد شود. اگر نتانیاهو با پیروی از رادیکال های عضو کابینه اش بایدن را هدف حملات انتقادی اش قرار دهد، رابطه دو بازیگر به نقطه صفر بازگشته و این مقوله در شرایط کنونی خاورمیانه نه به نفع اسرائیل است و نه شخص نتانیاهو.

این در حالی است که پس از استعفای گانتس، بن گویر خواستار حضور در کابینه جنگ شد.

پیشتر بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در اعتراض به سیاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم در جنگ غزه، رسما خروج خود از این کابینه را اعلام کرد.

گانتس پیشتر از کابینه جنگ خواسته بود طرحی را برای دوره پساجنگ ارائه کند وگرنه از کابینه استعفا می‌کند. وی تا هشت ژوئن به کابینه مهلت داده بود. حزب گانتس هفته گذشته لایحه‌ای را برای انحلال کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و برگزاری انتخابات زودهنگام ارائه کرد.

در همین رابطه، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» در این خصوص فاش کرد این اقدام بنیامین نتانیاهو در پی اصرار ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی و بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای پیوستن به این کابینه صورت گرفته است. شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که بنیامین نتانیاهو جلسات محدودی را با هدف مشاوره و رایزنی برگزار خواهد کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی