روسیه هشدار داد/ شروط بعدی برای دستیابی به صلح دشوارتر خواهد بود

کدخبر: ۶۵۳۹۷۶
متحد نزدیک پوتین گفت که اگر پیشنهادهای فعلی رئیس جمهوری روسیه برای معاهده صلح با اوکراین پذیرفته نشود، شروط بعدی برای صلح سخت‌تر خواهد بود.
روسیه هشدار داد/ شروط بعدی برای دستیابی به صلح دشوارتر خواهد بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مسکو پس از نادیده گرفتن شرط‌های ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به منظور آغاز مذاکرات صلح در اوکراین، تاکید کرد که شروط بعدی کرملین برای دستیابی به صلح دشوارتر خواهد بود.

خبر مرتبط
ساز ناکوک ترکیه برای آمریکا/ اردوغان به سمت روسیه پیچید/ چرا آنکارا راه خود را از واشنگتن جدا کرد؟

اقتصادنیوز: بسیاری از ناظران می گویند که حمایت ایالات متحده از کردهای سوری در جریان جنگ علیه داعش، نقطه عطفی در رابطه آنکارا و واشنگتن قلمداد می شود. از آن بازه زمانی تا به امروز ترکیه تلاش داشته تا سیاست مستقل تری از آمریکا داشته و با بازی در دو زمین واشنگتن و مسکو، منافعش را محقق کند؛ سیاستی که تا حدودی موفقیت آمیز بوده اما محدودیت های اعمالی بر آنکارا را بیشتر کرده است.

رئیس جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد که اگر اوکراین جاه‌طلبی‌های خود را در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) کنار بگذارد و نیروهای خود را از چهار منطقه اوکراینی خارج کند، مسکو آتش را متوقف کرده و وارد مذاکرات صلح خواهد شد.

پوتین گفت که روسیه آماده است از خاک اوکراین عقب نشینی کند تا زمینه اجرای صلح فراهم شود.

این اظهارات پوتین توسط اوکراین و سران کشورهای غربی با واکنش‌های منفی مواجه شد و هر کدام به نوعی پیشنهاد روسیه را نادیده گرفته و آن را غیر قابل قبول دانستند.

ناریشکین در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با توجه به برنامه سفر رئیس جمهوری روسیه به کره شمالی بیان کرد که سفر پوتین به پیونگ‌یانگ نتایج خوبی خواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی