رگبار و سیلاب به این استان می رسد

کدخبر: ۶۵۴۰۷۰
اقتصادنیوز: معاون هواشناسی مازندران گفت: از امروز آسمان استان آفتابی است و هوای گرم را تجربه می‌کنیم اما از در روزهای آینده رگبار در راه مازندران است.
رگبار و سیلاب به این استان می رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه فردا سه شنبه 29 خرداد، شاهد افزایش دما در استان هستیم اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات مرکزی و غربی استان رگبار و رعدوبرق و وزش باد داریم.

وی افزود: از چهارشنبه تا شنبه نیز آسمان استان صاف تا نیمه ابری و در بعدازظهر و شب با افزایش ابر و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهد بود.

کارشناس هواشناسی مازندران اظهار کرد: صدور هشدار سطح زرد در استان را داریم و تا 31 خرداد با رگبار متناوب باران و رعدوبرق پراکنده و وزش باد و در مناطق کوهستانی با احتمال تگرگ، هوا پیش بینی می‌شود.

خبر مرتبط
هشدار نارنجی هواشناسی برای 17 استان/سیلاب در مسیر این شهرها

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق همچنین احتمال وقوع سیلاب در ۱۷ استان هشدار داد.

وی با پیش بینی وضع هوای استان مازندران براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، تا سه شنبه هوا استان را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، در ارتفاعات نیمه غربی استان با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد پیش بینی کرد و اعلام کرد: از چهار‌شنبه  تا شنبه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای هوای صاف تا نیمه ابری در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، وزش باد و در نیمه غربی استان با رگبار و رعدوبرق پراکنده روبرو هستیم.

این مسئول ادامه داد: در دامنه‌ها و ارتفاعات هم نیمه ابری بوده در بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، بویژه در ارتفاعات مرکزی و غربی استان همراه با رگبار متناوب باران، رعدوبرق و وزش بادگاهی  نسبتا ًشدید پیش بینی می‌شود.

خبر مرتبط
تهران طوفانی می‌شود / هشدار جدی هواشناسی به مردم پایتخت+فیلم

اقتصادنیوز: به‌دلیل لحظه‌ای‌بودنِ بارش‌ها احتمال بالاآمدن آب از مسیل‌ها و دره‌ها و آب‌گرفتگی خیابان‌ها وجود دارد. در زمان وزش باد مردم از ایستادن در کنار سازه‌های موقت، درختان فرسوده‌ و تابلوها خودداری کنند.

اسدی گفت:  در اثر عبور جریانات آبگرفتگی، احتمال وقوع سیلاب نقطه‌ای و محلی، ریزش سنگ و پر آب شدن رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌ها و محور‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود.

وی از مردم و مسافران خواست در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مناطق مرتفع استان توقف و اسکان نکنند.

معاون هواشناسی مازندران به دامداران نیز توصیه کرد از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.اسدی از کوهنوردان خواست از فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی