در این استان 4 مورد ابتلا به تب دنگی ثبت شد/ کنترل بیماری ساده نیست

کدخبر: ۶۵۴۰۷۹
اقتصادنیوز: معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان لامرد گفت: چهار مورد ابتلا به "تب دنگی" در این شهرستان شناسایی و ثبت شد.
در این استان 4 مورد ابتلا به تب دنگی ثبت شد/ کنترل بیماری ساده نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یعقوب رضائی دوشنبه شب اظهار کرد: کنترل پشه آئدس و تب دانگی ساده نیست و نیاز به همکاری همه جانبه دارد.

وی افزود: مردم باید در زمینه کنترل پشه آئدس همکاری کنند؛ چرا که بهسازی محیط در کنترل این بیماری مهم ترین عامل است.

معاون شبکه بهداشت و درمان لامرد با بیان اینکه بهسازی محیط از زیاد شدن پشه آئدس جلوگیری می کند، ادامه داد: راه انتقال این بیماری به رغم بسیاری از بیماری‌های ویروسی دیگر، از راه تنفس نیست و تنها پشه آئدس که فرد بیمار را نیش زده، با نیش زدن به افراد دیگر، این بیماری را منتقل می‌کند.

خبر مرتبط
هشدار نسبت به افزایش آمار مبتلایان به تب دنگی در کشور /توصیه مهم

اقتصادنیوز: بر اساس گزارش‌های نظام مراقبت سندرمیک جاری در کشور از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون بالغ بر ۹۰ مورد مثبت تب دانگ تا تاریخ ۲۶ خردادماه تشخیص داده شده است.

رضائی درباره اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: برای صید پشه آئدس در مناطق مختلف شهرستان لامرد تله گذاری شده اما تاکنون این نوع پشه در این شهرستان صید نشده است.

معاون بهداشت شبکه بهداشت گفت: تاکنون انتقال محلی این بیماری در لامرد ثبت نشده و همه بیماران مبتلا به تب دانگی در لامرد افرادی هستند که به کشورهای حوزه خلیج فارس مسافرت داشته اند و جملگی این افراد در این کشورها به این بیماری مبتلا شده اند.

وی توصیه کرد افراد در صورت مسافرت به کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و داشتن علائم بالا، به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده و پزشک خود را از سابقه مسافرت آگاه کنند.

خبر مرتبط
از بیماری تب دنگی تا ویروس کرونا FLiRT/ کمین ویروس‌های مهاجم در آستانه تابستان+ اینفوگرافیک

اقتصادنیوز: افزایش دمای هوا می تواند مجموعه‌ای از بیماری‌ها را با خود به همراه داشته باشد. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مجموعه جدیدی از انواع کووید-19، با نام مستعار FLiRT، شناسایی شده که نسبت به انواع دیگر کرونا شیوع بیشتری دارد.

به گزارش ایرنا، «تب دنگی» نوعی بیماری است که از طریق نیش پشه آئدس به انسان منتقل می‌شود و اخیرا مواردی از ابتلا به آن در برخی از هموطنان مسافر کشورهای حاشیه خلیج فارس شناسایی شده است. البته انتقال این بیماری از طریق انسان به انسان امکان پذیر نیست و بروز بیماری بر اثر گزش پشه اتفاق می افتد.

علائم این بیماری سردرد، کمردرد و پشت درد، تب معمولاً شدید و در برخی موارد خارش و جوش در قسمت‌های مختلف بدن است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی