ادعاهای تازه سنتکام درباره مقابله با حملات پهپادی و موشکی در دریای سرخ

کدخبر: ۶۵۴۱۲۵
اقتصادنیوز: سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با موفقیت چهار رادار و یک پهپاد حوثی‌ها را در مناطق تحت کنترل آنها در یمن منهدم کردند.
ادعاهای تازه سنتکام درباره مقابله با حملات پهپادی و موشکی در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این بیانیه افزود: علاوه بر این، نیروهای سنتکام یک پهپاد حوثی‌ها را بر فراز دریای سرخ با موفقیت منهدم کردند. هیچ جراحت یا خسارتی توسط کشتی‌های تجاری یا ائتلاف و آمریکا گزارش نشده است.

سنتکام مدعی شد: مشخص شد که این سامانه‌ها تهدیدی قریب‌الوقوع علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه ایجاد می‌کنند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی