عصر امروز منتظر این اتفاق در تهران باشید

کدخبر: ۶۵۴۲۲۰
اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وقوع رگبار متوسط تا شدید باران از چهارشنبه تا پنجشنبه (۳۰ تا ۳۱ خرداد) و وزش باد خیلی شدید لحظه‌ای به‌ویژه عصر امروز(۲۹ خردادماه) هشدار داد.
عصر امروز منتظر این اتفاق در تهران باشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار  نارنجی‌رنگ  آورده است: از چهارشنبه تا پنجشنبه (۳۰ تا ۳۱ خرداد) وقوع رگبار متوسط تا شدید باران در بعضی ساعات ظهر تا شب، رعد و برق، در پاره‌ای نقاط بارش تگرگ در ارتفاعات استان تهران به‌ویژه شمال فیروزکوه، دماوند و آبعلی، لواسان، میگون و پردیس پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی در دامنه‌ها و ارتفاعات لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید و اختلال در تردد، آبگرفتگی و جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، وجود خطر صاعقه و رخداد تگرگ، احتمال ریزش سنگ در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و احتمال خسارت به محصولات باغی و زراعی  دور از انتظار نیست.

در ادامه این هشدار آمده است: در سطح استان وزش باد خیلی شدید لحظه‌ای، توفان لحظه‌ای و گرد و خاک در نواحی غربی و جنوبی به ویژه عصر امروز(۲۹ خردادماه) امکان خسارت به سازه‌های موقت و سست  وکاهش کیفیت هوا و کاهش موقت دید را در پی دارد.

خبر مرتبط
هشدار نارنجی هواشناسی برای 17 استان/سیلاب در مسیر این شهرها

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق همچنین احتمال وقوع سیلاب در ۱۷ استان هشدار داد.

بنا به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، اجتناب از تردد و توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط عبور خودروها در مسیرهای کوهستانی، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی به‌ویژه صعود به قله‌ها، خودداری از پروازهای ورزشی و تفریحی و بالگرد و هواپیماهای سبک خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اعلام هشدار به بهره برداران عرصه منابع طبیعی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، پاکسازی دهانه پلها و آمادگی دستگاههای اجرایی و امدادی در دستور کار قرار گیرد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران روز شنبه (۲ تیر) آسمان صاف تا قسمتی ابری، در ساعات شب همراه با افزایش وزش باد و در ارتفاعات فیروزکوه با رگبار پراکنده مورد انتظار است.

ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

خبر مرتبط
تهران طوفانی می‌شود / هشدار جدی هواشناسی به مردم پایتخت+فیلم

اقتصادنیوز: به‌دلیل لحظه‌ای‌بودنِ بارش‌ها احتمال بالاآمدن آب از مسیل‌ها و دره‌ها و آب‌گرفتگی خیابان‌ها وجود دارد. در زمان وزش باد مردم از ایستادن در کنار سازه‌های موقت، درختان فرسوده‌ و تابلوها خودداری کنند.

آسمان تهران فردا (۳۰ خردادماه) قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و بر، از بعد از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵  درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۳۱  خردادماه) صاف تا قسمتی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا در هشدار  نارنجی ‌رنگ  سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی