زمان بازگشت حجاج به کشور اعلام شد/آمار پروازهای زائران

کدخبر: ۶۵۴۴۶۷
اقتصادنیوز: مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، جزئیات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده را به کشور تشریح کرد.
زمان بازگشت حجاج به کشور اعلام شد/آمار پروازهای زائران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علی همزه گفت: نخستین پرواز برگشت از فرودگاه مدینه منوره به مقصد اهواز در ساعت ۵:۵۰ دقیقه (به وقت محلی) صبح روز جمعه اول تیر ماه انجام خواهد شد و نخستین پرواز از فرودگاه بین‌المللی جده به تهران نیز در همان روز ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی خواهد بود.

وی افزود: ۵۰ هزار حاجی ایرانی از فرودگاه مدینه منوره و بقیه حجاج از فرودگاه جده به کشور منتقل خواهند شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها آخرین پرواز ۲۴ تیرماه (هشتم محرم) انجام می‌شود که از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود و این پرواز مربوط به انتقال نیروهای ستادی و اجرایی است.

مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تصریح کرد: تعداد پروازها از فرودگاه بین‌المللی مدینه منوره به سمت ایران ۲۲۷ پرواز و تعداد پروازها از فرودگاه جده به سمت کشور ۱۵۰ پرواز است که در مجموع حجاج ایرانی با ۳۵۷ پرواز به کشور منتقل خواهند شد.

وی اضافه کرد: ترانزیت مسافران برای انتقال به کشورمان از مکه مکرمه به مدینه منوره به مدت چهار روز صورت خواهد گرفت و روزی ۴۴۰۰ مسافر به صورت ترانزیت از مدینه راهی ایران می‌شوند و در مجموع ۶۹ پرواز (۱۷ پرواز در هر روز) ترانزیت از فرودگاه مدینه انجام خواهد شد.

علی همزه در پایان گفت: تمامی پروازها از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده برای انتقال زائران شهرهای مختلف کشورمان در قالب ۲۱ ایستگاه پروازی انجام خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی