مرگ، پایان راه حفاران غیرمجاز در کرمانشاه

کدخبر: ۶۵۴۵۵۵
اقتصادنیوز: دو جوینده اشیای تاریخی در شهرستان مرزی گیلانغرب استان کرمانشاه به دلیل کمبود اکسیژن هنگام حفاری زمین، جان باختند.
مرگ، پایان راه حفاران غیرمجاز در کرمانشاه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جانشین فرمانده انتظامی گیلانغرب امروز چهارشنبه با تایید این خبر گفت پس از اعلام مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ مبنی بر گرفتار شدن چند نفر در عمق هشت متری زمین در یکی از روستاهای این شهرستان گروهی از ماموران به سرعت در محل حاضر شدند.

گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس از زبان سرهنگ الهیار مرادیان حاکیست؛ پس از حضور ماموران در محل مشخص شد سه نفر با حفاری غیر مجاز و به قصد یافتن گنج و اشیای تاریخی در عمق حدود هشت متری زیرزمین گرفتارند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلانغرب با بیان اینکه یکی از این افراد توانسته بود خود را نجات دهد، اضافه کرد: متاسفانه ۲ نفر دیگر به علت گازگرفتگی جان خود را از دست داده بودند.

مرادیان یادآور شد: با حضور نیروهای امدادی در محل اجساد ۲ فوت شده از عمق هشت متری زمین خارج و به پزشکی قانونی منتقل شد. وی به تشکیل پرونده پلیسی - قضایی در این راستا اشاره کرد و گفت: موضوع تحت رسیدگی قرار دارد.

بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی در شهرستان گیلانغرب تاکنون شناسایی و ثبت ملی شده است. گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد. کرمانشاه گنجینه فرهنگ، تاریخ، تمدن از عصر باستان تاکنون است

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی