دیدار باقری با آل‌ثانی در دوحه / محوز مذاکرات چه بود؟

کدخبر: ۶۵۴۶۰۵
اقتصادنیوز :سرپرست وزارت امور خارجه ایران و وزیر خارجه قطر درباره روابط دوجانبه و موضوع فلسطین رایزنی کردند.
دیدار باقری با آل‌ثانی در دوحه / محوز مذاکرات چه بود؟

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه با شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر در دوحه ملاقات و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار باقری ضمن تبریک عید قربان، اقدام دولت قطر برای اعزام هیات عالی‌رتبه به تهران و ادای احترام به مقام شهدای پرواز اردیبهشت و تسلیت به دولت ومردم ایران را نشانه همدلی در شرایط سخت و عمق پیوند دوستی میان ۲ کشور و ۲ ملت ایران و قطر توصیف کرد.  

علی باقری ضمن مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دوجانبه در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای، از نقش موثر شهید آیت الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در بنانهادن مناسباتی بلندمدت و پایدار میان ۲ کشور تمجید کرد و گفت: شرایط منطقه‌ و منافع ملت‌های منطقه اقتضا می‌کند از همه ظرفیت‌ها برای توقف نسل‌کشی در غزه و حمایت از مردم مظلوم غزه بهره برد.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران در تحکیم مناسبات با همسایگان، تصریح کرد: سیاست همسایگی دولت آیت الله رئیسی امروز به فصل مشترک همه طرف‌هایی تبدیل شده که امنیت و توسعه پایدار را جستجو می‌کنند، لذا بدون تردید این اولویت راهبردی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بدون وقفه استمرار خواهد داشت. 

دیدار باقری با آل‌ثانی در دوحه

در این دیدار شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر ضمن تبریک عید قربان و ابراز تسلیت مجدد به دولت و ملت ایران بابت فقدان رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان، نقش ایشان در پیشبرد مناسبات ۲ کشور و نیز حمایت از ملت فلسطین را ممتاز خوانده و ابراز امیدواری کرد ملت ایران با گذر از این شرایط سخت و موفقیت در انتخابات پیشرو، با صلابت و قدرت بیشتر به پیشرفت در همه عرصه‌ها ادامه داده و مناسبات فی مابین بیش از گذشته ارتقا یابد.   

نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با اشاره به تحولات منطقه و فلسطین و سیر رخدادهای غزه شرایط موجود را بسیار خطیر ارزیابی و بر ضرورت تداوم رایزنی‌های ۲ کشور به منظور کمک به ثبات و امنیت منطقه تاکید کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی