رقیب chatGPT مشخص شد

کدخبر: ۶۵۴۷۶۳
اقتصادنیوز: آنتروپیک می‌گوید هوش مصنوعی جدیدش از GPT-4o عملکرد بهتری دارد و کارهای بیشتری انجام می‌دهد.
رقیب chatGPT مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آنتروپیک هوش مصنوعی Claude 3.5 Sonnet را معرفی کرد که به گفته‌ی این شرکت می‌تواند عملکردی برابر یا بهتر از GPT-4o ارائه دهد. مدل جدید اکنون برای کاربران Claude در وب و iOS دردسترس است و آنتروپیک آن را در اختیار توسعه‌دهندگان نیز قرار می‌دهد.

آنتروپیک از نام Haiku برای کوچک‌ترین مدل خود، Sonnet برای مدل میانی و Opus برای مدل سطح بالای خود استفاده می‌کند. آنتروپیک می‌گوید 3.5 Sonnet عملکرد بهتری نسبت به 3 Opus دارد مدل جدید ظاهراً دو برابر سریع‌تر از مدل قبلی است.

Claude 3.5 Sonnet در هفت مورد از مجموع ۹ بنچمارک کلی و چهار مورد از پنج بنچمارک بصری، امتیاز بهتری از جمنای ۱٫۵ پرو و GPT-4o و مدل ۴۰۰ میلیارد پارامتری Llama 3 کسب کرد؛ هرچند به‌دلیل پیشرفت سریع هوش مصنوعی و وجود پارامترهای بسیار زیاد در بنچمارک‌ها نمی‌توان نتیجه‌گیری قطعی در خصوص عملکرد یک مدل داشت.

خبر مرتبط
ورود هوش مصنوعی به حوزه انتظامی /ضرورت استفاده از دانش بنیان ها در کشف جرم

اقتصادنیوز :فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه امروز باید یک نهضت علمی برای کشف جرم ایجاد شود، گفت: استان‌های هدف باید در کنار این نهضت از ظرفیت هوش مصنوعی برای کشف جرائم بهره‌گیری کنند.

آنتروپیک می‌گوید Claude 3.5 Sonnet در نوشتن و ترجمه‌ کد، انجام وظایف چندمرحله‌ای، تفسیر نمودارها و گراف‌ها و رونویسی متن از تصاویر بسیار بهتر عمل می‌کند. هوش مصنوعی جدید آنتروپیک ظاهراً درک بهتری از طنز دارد و می‌تواند به روشی بسیار انسانی‌تر بنویسد. به عبارت دیگر، Claude 3.5 Sonnet می‌تواند کارهای بیشتری را برای شما انجام دهد و این کارها را به روشی انسان‌گونه به انجام می‌رساند.

آنتروپیک قابلیتی به‌نام Artifacts را معرفی کرد. با Artifacts، می‌توانید نتایج درخواست‌های خود از هوش مصنوعی را ببینید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. مثلا اگر از هوش مصنوعی بخواهید چیزی را برای شما طراحی کند، می‌تواند پیش‌نمایشی از آن به شما نشان دهد تا آن را مستقیماً داخل اپلیکیشن Claude ویرایش کنید.

خبر مرتبط
هوش مصنوعی به انقلاب فرهنگی رسید/ سند ملی تصویب شد

اقتصادنیوز: اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، کلیات سند ملی هوش مصنوعی و همچنین تأسیس سازمان ملی و تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی را تصویب کردند.

آنتروپیک در بیانیه‌ مطبوعاتی خود گفت که می‌خواهد Claude 3.5 Sonnet را به ابزاری برای شرکت‌ها تبدیل کند تا «دانش، اطلاعات و کارهای جاری خود را به‌طور امن در یک فضای اشتراکی متمرکز کنند.» این شرکت پیش‌تر از هدفش برای تمرکز بیشتر روی کسب‌وکارها گفته بود.

 

وان،

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی