بیانیه‌ جدید حماس درباره اراضی اشغالی فلسطین

کدخبر: ۶۵۴۸۰۹
اقتصادنیوز: جنبش حماس در بیانیه‌ای در واکنش به گزارش رئیس کمیته تحقیق در رابطه با اراضی اشغالی فلسطین، اعلام کرد که این گزارش تائیدی بر جنایات رژیم صهیونیستی است.
بیانیه‌ جدید حماس درباره اراضی اشغالی فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حماس در این بیانیه اعلام کرد: اظهارات روز پنجشنبه ناوی پیلای رئیس کمیته تحقیق در رابطه با اراضی اشغالی فلسطین تائیدی جدید از سوی یک نهاد عالیرتبه بین المللی بر جنایات ارتش اشغالگر صهیونیستی در غزه است؛ جنایاتی که هیچ توجیهی جز اعمال نسل کشی، پاکسازی قومی و آوارگی علیه مردم فلسطین ندارد.

این بیانیه می‌افزاید: در حالی که از تلاش بین المللی برای مستندسازی جنایات رژیم اشغالگر، محکومیت آن و تحقق عدالت بین المللی قدردانی می‌کنیم، متاسف هستیم که قربانی با جلاد یکسان شده و تکرار مداوم اتهامات رژیم اشغالگر علیه مقاومت فلسطین را که دروغ بودن آن از طریق گزارش‌ها و تحقیقات مستقل ثابت شده است، رد می‌کنیم.

در پایان این بیانیه، آمده است: ما از جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و همه نهادهای حقوق بشری می‌خواهیم که برای توقف جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم ما تلاش کنند که این یک مسئولیت جمعی و یک وظیفه قانونی و اخلاقی برای جلوگیری از جنایت نسل کشی است.

پیش تر رئیس کمیته تحقیق در رابطه با اراضی اشغالی فلسطین اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی مسؤول جنایت‌های جنگی علیه بشریت است.

پیلای گفته بود که رژیم صهیونیستی مسئول عملیات کشتار، کوچ اجباری، گرسنگی و خشونت جنسی علیه فلسطینیان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی