در زلزله کاشمر چند واحد مسکونی آسیب دید؟

کدخبر: ۶۵۴۸۱۵
اقتصادنیوز: فرماندار کاشمر گفت: ۹۰۰ واحد مسکونی که تقریبا همه آنها در روستاها واقع شده است در اثر زلزله سه شنبه گذشته کاشمر دچار خسارت کلی یا جزیی شده است.
در زلزله کاشمر چند واحد مسکونی آسیب دید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حجت الله شریعتمداری روز جمعه  افزود: مطابق ارزیابی های اولیه ۳۰۰ واحد مسکونی به صورت کلی آسیب دیده است و باید این واحدها به طور کامل تخریب شده و دوباره ساخته شود و حدود ۶۰۰ واحد مسکونی نیز به بازسازی نیاز دارد.

وی به فعالیت ۲۰ تیم ارزیاب برای تعیین میزان دقیق خسارت ها در شهرستان اشاره و اضافه کرد: ۶ هزار ظرفیت اسکان اضطراری در شهرستان و به خصوص در روستاهای آسیب دیده ایجاد شده که البته شب گذشته تقریبا ۳۰ درصد این میزان استفاده شده است.

فرماندار کاشمر گفت: روستاهای "زنده جان"، "کسرینه"، "محمدیه"، "سرحوضک"و"حاجی آباد" بیشترین خسارت را دیده اند لذا توصیه کرده ایم مردم تا ایمن‌سازی مکان های آسیب دیده در چادرها اسکان یابند.

خبر مرتبط
پایان عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده کاشمر

اقتصادنیوز: فرماندار کاشمر گفت: عملیات امداد و نجات دقایقی پس از زلزله پنج ریشتری دیروز این شهرستان آغاز شد و اکنون به پایان رسیده است.

شریعتمداری افزود: از دیشب مقرر شده است آستان قدس رضوی هزار و ۲۰۰ وعده غذایی در شهرستان کاشمر طبخ کرده و در مناطق زلزله زده توزیع کند.

وی اظهار کرد: بر اثر زلزله پنج ریشتری روز سه شنبه چهار نفر فوت کردند و ۱۱۵ نفر نیز مصدوم شده اند که ۱۵ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند و از این تعداد سه نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که نسبت به دیروز وضعیت پایداری پیدا کرده اند.

خبر مرتبط
فوری/ آخرین خبر از زلزله کاشمر/ آمار کشته شدگان به چند نفر رسید؟+فیلم

اقتصاد نیوز : فرماندار کاشمر گفت: ۱۲۰ مصدوم داشتیم که حدود ۳۵ نفر در بیمارستان بستری هستند. ۴ نفر هم فوت کردند.

 زلزله پنج ریشتری کاشمر ساعت ۱۳ و ۲۴ دقیقه ظهر روز سه‌شنبه گذشته بین ۲ شهرستان کاشمر و خلیل‌آباد به وقوع پیوست.

جمعیت شهرستان کاشمر ۱۶۳ هزار نفر اعلام شده است که ۱۱۵ هزار نفر در شهرهای کاشمر و "فرگ قلعه" و بقیه در ۲۵ روستای این شهرستان سکونت دارند.

مرکز شهرستان کاشمر در ۲۳۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی