این افراد بیشتر در معرض بیماری اسکلتی هستند

کدخبر: ۶۵۴۸۴۹
اقتصادنیوز: متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: فراوانی بیماری های اسکلتی- عضلانی در مردان بیشتر از بانوان بوده و کارمندان بیشتر در معرض این بیماری هستند.
این افراد بیشتر در معرض بیماری اسکلتی هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دکتر نیکتا نیکبخت روز جمعه اظهارکرد: آقایان به علت کار طولانی مدت وفشار بالا به مفاصل بیشتر در خطر بیماری های اسکلتی عضلانی قرار دارند.

وی افزود: زندگی پشت میز نشینی و کارمندی می تواند تهدید جدی برای سلامت آقایان باشد بنابراین این دسته از افراد باید با حرکات اصلاحی و مراقبت بیشتر جلوی ابتلای خود به بیماری های اسکلتی و عضلانی را بگیرند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی افزود: افرادی که پشت میز طولانی مدت با رایانه کار و صفحه مانیتور نگاه می کنند خطراتی برای ستون فقرات شان در قسمت گردن و کمر ایجاد می شود.

دکتر نیکبخت اضافه کرد: تداوم این وضعیت موجب خشک شدن دیسک های بین مهره ای یا دهیتراسیون شده و زمینه ساز تغییرات فرسایشی در دیسک گردن و کمر را به همراه دارد.

خبر مرتبط
افراد مبتلا به این بیماری طول عمر بیشتری دارند

اقتصاد نیوز :آمار جهانی جدید نشان می‌دهد افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ در حال حاضر ۲۵ درصد کمتر از سال ۱۹۹۰ با احتمال مرگ زودهنگام روبرو هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: این کاهش انعطاف موجب بیرون زدگی دیسک و کانال نخاعی می شود.

نیکبخت همچنین گفت: استفاده از موس و تایپ طولانی مدت با کیبورد می تواند مفصل های انگشتان و مچ دست را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به گیر افتادگی عصب دست شود.

وی افزود: همچنین خم شدن طولانی به سمت جلو هنگام نشست پشت میز و تایپ کردن می تواند منجر به گرد شدن شانه ها و گردن و سر رو به جلو به علت ضعف عضلات کمربند شانه ای شود.

خبر مرتبط
این افراد کم ترگرفتار سرطان و بیماری قلبی می شوند

اقتصادنیوز : بر اساس یک مطالعه جدید، تنها با داشتن تنوع غذایی و گزینه‌های بیشتر از بین چهار الگوی غذایی «سالم» می‌توانید خطر مرگ زودهنگام را به هر دلیلی نزدیک به ۲۰ درصد کاهش دهید.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بیان کرد: رانندگان نیز در معرض این بیماری هستند.

دکتر نیکبخت افزود: رانندگان به علت نشستن طولانی مدت پشت فرمان، موقعیت گردن، نگهداشتن سر رو به جلو در معرض مشکلات و بیماری های گردنی هستند.

۲۴ تا ۳۰ خردادماه به عنوان هفته ملی سلامت مردان نام‌گذاری شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی