آتش سوزی طبیعی در این کشور چند نفر را به کام مرگ فرستاد؟

کدخبر: ۶۵۴۸۸۳
اقتصادنیوز : وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: آتش‌سوزی طبیعی در جنوب شرقی این کشور به مرگ دست‌کم ۱۰ نفر و جراحت ۴۴ تن دیگر منجر شده است.
آتش سوزی طبیعی در این کشور چند نفر را به کام مرگ فرستاد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه امروز در پستی در صفحه ایکس، با اعلام آمار قربانیان آتش‌سوزی در روستاهایی در مناطق دیاربکر و ماردین در نزدیکی مرز سوریه، افزود: هفت گروه امدادی به همراه ۳۵ دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شده اند.

خبرگزاری فرانسه افزود: از دیشب تصاویری در شبکه‌های اجتماعی پخش شده که آتشی عظیم را نشان می‌دهد که آسمان شب را روشن کرده و همچنین ابرهای بزرگی از دود مشاهده می‌شود.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه نیز اعلام کرد که آتش سوزی در اواخر عصر پنجشنبه در منطقه ای واقع در حدود ۳۰ کیلومتری جنوب دیاربکر آغاز شد و شعله‌های آتش تحت تاثیر باد به سرعت گسترش یافت و پنج روستا را تحت تاثیر قرار داد.

خبر مرتبط
خیز ترکیه برای عضویت در بلوک ضدغربی/ آنکارا با پکن همسو شد؛ اردوغان غرب را نگران کرد

اقتصادنیوز: ترکیه اخیرا برای عضویت در نهادهایی چون بریکس و شانگهای خیز برداشته، گزاره‌ای که به نگرانی‌های غرب در این باره دامن زده و موجب شده تا گروهی از تحلیلگران از سیاست یک بام و دوهوای آنکارا بنویسند.با این حال اقتصاد ترکیه به سرمایه‌گذاری قدرتمند چون چین نیاز دارد.

وی با بیان اینکه سه ساکن استان دیاربکر و ۲ تن از سکنه استان ماردین جان خود را از دست داده اند، از مهار کامل آتش‌سوزی خبر داد.

خبر مرتبط
قمار اردوغان؛ ترکیه و آمریکا را بر لبه پرتگاه/ پیامدهای یارکشی سلطان از ناتو تا خاورمیانه و قفقاز

اقتصادنیوز: گروهی بر این باورند که جنگ غزه، ترکیه و آمریکا را بر لبه پرتگاهی قرار داده است؛ از منظر این گروه اردوغان دست به قمار زده و همین مقوله موجب شده تا اختلاف های دو بازیگر در سایر نقاط برجسته تر شود.

هفته گذشته دمای هوا در ترکیه به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد رسید که این امر به کاهش رطوبت و خشکی جنگل‌ها و بوته‌زارها منجر شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی