فرمان آماده‌باش به استان آذربایجان شرقی+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۵۰۴۴
اقتصادنیوز: مجید فرشی با اشاره به هشدار جوی سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی، افزود: فعالیت سامانه جدید بارشی و شرایط ناپایدار فصلی و محلی تا شب یکشنبه ادامه می یابد.
فرمان آماده‌باش به استان آذربایجان شرقی+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به ایرنا مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی از تشدید فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز خبر داده و با اعلام هشدار در این استان تاکید کرد که فعالیت این سامانه موجب رگبار باران و بارش تگرگ می‌شود.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه تمامی نواحی استان به ویژه نیمه شمالی و شرقی را دربر می گیرد و موجب غرش آذرخش، در نواحی مستعد بارش تگرگ و وزش باد گاهی به نسبت شدید می شود.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر، مه گرفتگی، برخورد آذرخش، جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، لغزندگی جاده ای و خسارت به محصولات باغی و زراعی دور از انتظار نیست.

فرشی، ادامه داد: در این مدت با توجه به وزش باد به نسبت شدید، احتمال خسارت به سازه های سبک در اثر وزش باد، خیزش گرد و خاک، سقوط یا پرتاب اجسام سبک و شکستن سرشاخه های درختان وجود دارد؛ بنابراین محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده ضروری است.

وی خواستار انجام تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط جوی جدید شد و اظهار کرد: مسافران و علاقه مندان به طبیعت از حریم رودخانه ها و مسیل ها خودداری کرده و دستگاه های خدمات رسان نیز نسبت به لایروبی مسیل ها و کانال های زهکشی برای مهار آبگرفتگی معابر و سیلاب های احتمالی اقدام کنند.

فرشی، از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان توجه کرده و از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی